Autor Zpráva
Andrew19
Profil
Mám databázy řekněme s 20 sloupci kde k 1 sloupeci nazvmě ho třeba "typy_id" se váže (JOIN) jiná databáze která obsahuje dělení různých typů.Teď mám problém jak to vůbec udělat jelikož když to nechám takto a sloupec "typy_id" bude TINYINT a budu chtít zapsat do do konkrétní buňky více jak jeden záznam tak to nejde a když nastavím "typy_id" jako VARCHAR tak můžu sice zapsat více hodnot ale jenom když všechny deklaruji a když se zkouším tam zapsat tam POLE tak mi to zapíše hodnotu Array:-(

tady příklad pro názornou ukázku:

tady mám kus kódu z formuláře kde je načtení hodnot z databáze do pole :

echo "<td width=160><label><input type=checkbox name=masaz[] value=".$zaznam['id'].">
".$zaznam['masaz']."</label></td>";

v dalším kroku zapisuji tuto hodnotu do databáze asi takto :

$pole=explode(" ", $_POST['masaz']);
foreach ($pole as $mas)
vysledek = mysql_query( "INSERT into zamestnanci values(0, '$mas')", $GLOBALS["link"]);


jenže tohle mi zapíše do DB hodnotu Array. a nebo jsem to napsl trošku jinak a uložili se mi ty zaškrtlé hodnoty avšak každá na nový řádek a v ostaních sloupcích byly DUPLICITNÍ hodnoty. Někde jsem četl, že skládat a pak zase rozkládat pole z jedné buňky DB je špatně a že by se to mělo řešit jinou stukturou tabulek ale jsem přeci jen začátečník a tak by mě zajímalo jakou strukturu tedy navrhnout, když takto spojených tabulek s tou původní je třeba 5? máte někdo nějký nápad?
Kajman_
Profil *
Typy_id nedávejte do té jedné tabulky. Udělejte si novou vazební tabulku, kde budou jen sloupečky
id_zpuvodni_tabulky, id_typu
Více řádků se stejným id_zpovodni_tabulky dovolí uložit více typů.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0