Autor Zpráva
jouda
Profil *
Zdravím,

chtěl jsem si vyzkoušet v MySQL uložené procedury, ale nějak se mi nedaří. Zkoušel jsem si napsat různé procedury, ale když je chci uložit v SQL okně v phpMyAdminovi, tak skončí operace chybou Fatal error: Maximum execution time of 300 seconds exceeded in /var/www/mysql/libraries/import/sql.php on line 116. Zkoušel jsem tedy uložit proceduru do sql souboru a importovat, ale opět se stejným výsledkem. Jinak nejde o nic velkého, jsou to procedury na pár řádků, žádný cyklení ani nic podobnýho. Chtěl jsem si to jen osahat a vyzkoušet, jak funguje.

Ještě bych měl asi uvést, že nejde o můj server, ale o placený hosting.

A na závěr, když už jsem u toho, zkoušel jsem i triggery, ale hlásí mi to, že přístup byl zamítnut a potřebuji oprávnění superusera, nebo koho. Takže počítám, že mi to na hostingu musí povolit, jestli se nepletu...

Díky za rady
jouda
Profil *
A když už jsem u toho, chtěl jsem se zeptat, zda-li je lepší používat triggery, nebo psát dotazy přímo v php. Blíže vysvětlím na příkladu:

Mám například registraci uživatelů. Uživatel se zaregistruje a do tabulky se uloží náležité informace. Já mám ale třeba další tabulku, do které si ukládám třeba nastavení účtu. A teď řeším dilema, jestli zapsat do tabulky řádek pomocí php nebo to radši nechat na DB, ať si to zařídí trigger?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0