Autor Zpráva
cesar
Profil
Po delší době zdravím :-)

Mám takový menší dotázek. Mám tabulku binarni_data, kde jsou uložené informace o obrázcích a potom tabulku stranky. A potřebuji vybrat všechny stránky, ale ke každé stránce jen jeden obrázek. Mám napsaný sql dotaz:
SELECT id_stranka AS id, str_klic AS klic, str_nazev AS nazev FROM stranky AS s LEFT JOIN binarni_data AS bd ON bd.stranky_id_stranka = s.id_stranka WHERE str_neaktivni IS NULL AND s.stranky_id_stranka = 4 ORDER BY str_poradi IS NULL, str_poradi, id_stranka DESC


Ale tento dotaz mi vypíše x stránek podle počtu obrázku. Nevíte někdo jak by to přesně mělo být? :-) Předem všem mockrát děkuji.
Kajman_
Profil *
Jestli je jedno, který obrázek, tak by mohlo v mysql stačit přidat group by id_stranka.
cesar
Profil
Díky moc za tip. Vyřešil jsem to následovně:

SELECT id_stranka AS id, str_klic AS klic, str_nazev AS nazev, bd.id_binarni_data AS id_obrazek, bd.bd_nazev AS nazev_obrazek FROM stranky AS s INNER JOIN binarni_data AS bd ON bd.stranky_id_stranka = s.id_stranka WHERE str_neaktivni IS NULL AND s.stranky_id_stranka = 4 GROUP BY id_stranka ORDER BY str_poradi IS NULL, str_poradi, id_stranka DESC
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0