Autor Zpráva
prem
Profil *
Zdravím,

mám problém s tabulkou do které ukládám objednávky v e-shopu. Tabulka má nastavený sloupec ID jako primární klíč s hodnotou autoincrement. Hodnoty id pak využívám v obchodu jako číslo objednávky. Jak ale lidé objedávají, v tabulce přibývají řádky, mezi nimiž některá čísla chybí, např.: 302, 303, 307, 308, 312. Řádky z tabulky nemažu a přesto nejde číselná řada po sobě. Je možné, že je to chybou hostingu ( ve šipčce mám okolo 40ti návštěv za hodinu ), že by hosting nestíhal požadavky obsluhovat a nedošlo by k vložení objednávky do databáze?
Str4wberry
Profil
Zeptám se jinak: Čím Ti to vadí?
prem
Profil *
1. proto, že nevím jestli něco mám špatně, popř. co.
2. nevím jestli mi lidé neposílají objednávky, které pak takto nejdou odeslat
Kajman_
Profil *
proto, že nevím jestli něco mám špatně

A není možné, že si lidé dají něco do nákupního košíku, pak si to rozmyslí a dají zrušit? Nemažete z té tabulky sám? Pak už by se to použité id nemělo znovupoužít, což je správně.


nevím jestli mi lidé neposílají objednávky, které pak takto nejdou odeslat

Tohle asi zjistíte, když zkontrolujete v kódu návratovou hodnotu insertu, případně počet ovlivněných řádků. Pokud se insert nepovedl, zkusil bych si o tom zapsat log (možná raději do souboru).
prem
Profil *
Objednávky určitě nemažu, řádky by měly v dtb zůstat. Vyzkouším log do souboru, zatím jsem si chybu jen na obrazovku

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0