Autor Zpráva
Petr-K
Profil *
Zdravim,
potrebuji se naucit v MySQL pracovat s docasnymi tabukami. Muze mi nekdo poradit jak to funguje na localhostu v PHPMyAdmin?
Procital jsem nejake weby a zkousel. Ale... Kdyz vytvorim tabulku, tak mi to napise, ze byla vytvorena, ale uz nevim jak k ni pristupovat.
SHOW TABLES

mi ji ani neukaze... Jak mam teda s temito tabulkami prasovat?
Diky...
1254gfgf
Profil *
No prostě máš dočasnou tabulku, která existuje dokud jí nedropneš nebo dokud existuje aktuální session.
Petr-K
Profil *
Tyto zakladni informace mam, spise by me to zajimalo, jak je to na localhostu. Kdyz ji dam vytvorit tak mi to napise ze vytvorena je, ale SHOW TABLES mi ji to nezobrazi. Takze nevim jak k ni pristupovat...
TomášK
Profil
Stejně jako k jiné tabulce. V SHOW TABLES se mi taky nezobrazuje, ale pracovat s ní můžu.
Petr-K
Profil *
Tomáši, snažím se k ní přistupovat stejně, ale nejde mi to.

Vytvorim tabulku:
CREATE TEMPORARY TABLE `pokus_temp` (
`id` INT( 255 ) NOT NULL AUTO_INCREMENT PRIMARY KEY ,
`hodnota` VARCHAR( 255 ) NOT NULL
)


Odezva phpMyAdmin:
Váš SQL-dotaz byl úspěšně vykonán ( Dotaz zabral 0.0039 sekund )

Pokus o vlozeni jedne radky:
INSERT INTO `pokus_temp` (`hodnota`)
VALUES ('pokus')


Odezva phpMyAdmin:
#1146 - Table 'pokus.pokus_temp' doesn't exist

Opravdu netuším v čem dělám chybu nebo kde je chyba... :(
Kajman_
Profil *
Oba dotazy musí být v rámci jednoho připojení. pma se připojuje znovu a znovu. Zkuste pustit jeden příkaz

CREATE TEMPORARY TABLE `pokus_temp` (
`id` INT( 255 ) NOT NULL AUTO_INCREMENT PRIMARY KEY ,
`hodnota` VARCHAR( 255 ) NOT NULL
);
INSERT INTO `pokus_temp` (`hodnota`)
VALUES ('pokus'), ('hokus');
select * from `pokus_temp`;
Petr-K
Profil *
Aha, v tom případe jsem si špatně vyložil význam sov "jedno připojení". Tzn. že neni možné s temporary tabulkou pracovat později (během jendoho přihlášení do phpMyAdmin?).
Jde o to, že mám vytvořit základní kurz MySQL a měl by být spustitelný z CD bez instalace. V tom případě nemám kam ukládat vytvořené tabulky, neboť na CD to nejde. Máte někdo předtavu, jak byste to řešili?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0