Autor Zpráva
Mufna
Profil
Zdravím Vás. Jaký byste zvolili datový typ pro řádek tabulky v MySQL, který plní funkci podmínky typu ANO-NE. Já to zatím řeším volbou INT(1) a hodnoty jsou pak samozřejmě "1" nebo "0". Je mi jasný že by šlo použít i TINYINT, nemám v tomto tušení, jak moc se ty 3 bajty navíc u INT projeví např. na rychlosti práce s DB. Používáte někdo něco jiného ?
Leo
Profil
Specialitou MySQL je taky char(0), kam ukládáte dvě hodnoty - NULL a prázdný řetězec, podle Duboise to pak zabere jen jeden BIT, ale jestli je to pravda nevim. Leo
MCKAY
Profil
Mufna:
Zkusil bych také typ SET, kde do množiny nastavíš "ano", "ne"
Shadowek
Profil
No tak na Booleovské hodnoty mužeš použít BOOL ... to by mělo být to same jako tinyint(1)
Leo
Profil
"Zkusil bych také typ SET, kde do množiny nastavíš "ano", "ne"

Nemyslel jste spíš ENUM? Leo
Medvídek
Profil
Leo:
Ne, myslel SET. Nastaví ANO, NE a deafult zvolí jednu z možností.
TomášK
Profil
Medvídek:
SET umožňuje nastavit zároveň "ano" i "ne", což je pro podmínku nežádoucí. ENUM toto neumožňuje.

Osobně mi přijde jak SET, tak ENUM pro boolovou hodnotu jako zlo. Pokud je to hodnota typu ano-ne a databáze podporuje BOOL, pak bych neváhal. Nechám na databázi, který typ zvolí pro BOOL jako nejvhodnější.
Mufna
Profil
Shadowek
mužeš použít BOOL ... to by mělo být to same jako tinyint(1)

takže když použiju tinyint(1), tak je to vcelku správné a je to jen o nějakých osobních prioritách, popř. o tom, co je pro mě "jednodušší". Chápu to dobře ?

jinak díky všem za příspěvky

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0