Autor Zpráva
gardener
Zdravím, chtěl bych se zeptat na jednu věc:
Mám tabulku tbl_photo_sections ve které ukládám id a název sekce.
Poté tabulku tbl_photos, kde ukládám id, název thumbu a normálního obrázku.

Zajímalo by mne, zda zde použít vztah 1:N, nebot Jedna sekce bude moci mit nekolik fotografii?
A dalsi vec, pokud bych to psal cele rucne udelal bych si v tbl_photos samostatny sloupec rel_photo_section_id a ten by odkazoval na id sekce u daneho obrazku.

Jenze bych rád používal MySQL workbench a kdyz v nem vytvorim relationship 1:N vedoucí z tbl_photo_sections ->tbl_photos
vytvoří se v tabulce tbl_photo_sections nový sloupec tbl_photos_id, který bych ale očekával v tabulce tbl_photos.

Jak by to tedy mělo být udělané co nejefektivněji a jak je to při vytváření relationships ve MySQL wokrbench?

Díky za každou radu.
ninja
Vytvořit vazbu obráceně?
gardener
To mě taky napadlo, ale to pak nebude mít smysl..Jedna sekce má mít víc obrázků, ne naopak.
nightfish
gardener:
To mě taky napadlo, ale to pak nebude mít smysl..Jedna sekce má mít víc obrázků, ne naopak.
pokud to teď vytvoří sloupec právě ve druhé tabulce, a vy chcete, aby jej vytvořil v první, tak vám nic jiného než tu vazbu obrátit (jakkoliv vám to může připadnout nepřirozené) nezbude
ninja
gardener: o nic méně logický není postoj fotka má (váže se) na kategorii, ne kategorie na na fotku.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: