Autor Zpráva
Leopik 2x
Profil
Aká je znesiteľná veľkosť tabuľky? Teda koľko riadkov je ešte v norme a nijak to neobmedzuje rýchlosť alebo niečo iné, v prípade, že má 5 stlpcov.
Ďakujem
Joker
Profil
Velmi obecný dotaz, těžko odpovědět.
Termín "má 5 sloupců" nic neříká o obsazeném prostoru a rychlosti. Když ty sloupce budou 5x INT, je to diametrálně odlišná situace od 5x BLOB, například.
Stejnětak záleží na tom, jak často se s tou tabulkou pracuje.

Obecně: Tabulky prostě mají takovou velikost, kolik je nutné. Když je to 10 řádků, má mít 10. Když je nutných 100 milionů, holt musí mít 100 milionů.
Na správný návrh databáze je dobré dávat pozor i když tabulky mají třeba 50 řádků. Dál bych problémy s výkonem řešil ve chvíli, kdy nastanou- pak bych hledal místo, kde je úzké hrdlo, a tam se snažil optimalizovat.
Nox
Profil
Záleží na opravdu moc věcech, navíc velikost tabulky se většinou neřeší na šířku (počet sloupců), ale spíš na počet záznamů (viz Joker:obecně)

K tomu co psal Joker doplním - ještě hodně záleží na hardwaru, storage enginu tabulky, nastavení databáze, na dotazech co se nad tabulkou budou pouštět, na nastavení indexování na tabulce.... a další by určitě toho napadlo ještě víc

http://www.mysqlperformanceblog.com který se (očividně) věnuje různým věcem ohledně výkonnosti mysql

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0