Autor Zpráva
SwimX
Profil
Co říkáte na takovýto datový model?
http://www.plavec.borec.cz/upfiles/Drawing1.jpg || http://www.plavec.borec.cz/upfiles/Drawing1.vsd

Možná ještě dojde k malé změně > v tabulce adresy přibude sloupec BOOL dodaci, fakturacni, a z tabulky zakaznici tudíž zmizí id_adresa.


Děkuji za názory
Mastodont
Profil
Pár postřehů:
fotky - chybí cesta k fotce, ne?
kategorie výrobků nebudou?
typ platby je jen jeden?
proč IP adresa u zákazníka, ta se přece často mění
tiso
Profil
Ono to bude komlikovanejšie:
- tie vzťahy zakaznici/adresy/nakup treba upraviť ešte trochu inak - do nákupu dať id_fakturacni a id_dodaci. Zákazník sa totiž môže presťahovať a tak by ti nesedela fakturačná adresa s adresou na starých objednávkach.
- ako vyplníš zákazníka/adresu keď pôjde o firmu?
- chýba mi tam poznámka k nákupu
- chýba mi tam nejaký log nákupov s jednotlivými stavmi (id_nakup, datum, stav) pre podrobnejšie informácie pre prevádzkovateľa
- chýba tabuľka výrobcov
- zľavy by mali byť extra, nie v tabuľke produktov, celkovo zľavy môžu byť rôzne pre produkt/množstvo/zákazníka/cenu nákupu, zakomponovanie do databázy je preto zložité.
- pri produktoch asi chýba množstvo na sklade
SwimX
Profil
Mastodont:
fotky - chybí cesta k fotce, ne?
ta bude /produkty/nahledy/$ID.jpg není třeba držet to v DB
kategorie výrobků nebudou?
menu jsou vlastně kategorie, pokud maj id_nad = 0, pokud maj id_nad rovno nějakému id_menu pak jsou to podkategorie, pokud maj admin = 1 patří do administrace
typ platby je jen jeden?
není jeden, je tam tabulka, tam se jich může přeci dát....
proč IP adresa u zákazníka, ta se přece často mění
ani nevím, možná ji budu ukládat spíše u nákupu?

tiso:
ad 1) teď jsem to tak udělal
- ako vyplníš zákazníka/adresu keď pôjde o firmu?
nepůjde o firmu :)
- chýba mi tam poznámka k nákupu
dodám, zapomněl jsem, díky
- chýba mi tam nejaký log nákupov s jednotlivými stavmi (id_nakup, datum, stav) pre podrobnejšie informácie pre prevádzkovateľa
tabulka nakup má přeci datum i stav, ale možná by bylo dobré mít tabulku druhou, kam se ukládalo i kdy přešel nákup z jednoho stavu do druhého, zauvažuju
- chýba tabuľka výrobcov
netřeba, není možné vybírat podle výrobců
- zľavy by mali byť extra, nie v tabuľke produktov, celkovo zľavy môžu byť rôzne pre produkt/množstvo/zákazníka/cenu nákupu, zakomponovanie do databázy je preto zložité.
to je pravda, v tomto obchodě bych to neeřešil, ale jinak máš pravdu.

TOto je moje maturitní práce, jedná se o eshopkterý bude nabízet učitelům produkty, které máme ve škole na skladě a učitelé je používají například v dílnách, takže nemusim řešit uplně všechno. Naopak, ani nehodlám, potřebuju odmaturovat, ne zadarmo udělat něco velkého :) ale rád bych na tom stavěl pozdější komerční práci.
- pri produktoch asi chýba množstvo na sklade
SwimX
Profil
aktualizováno http://www.plavec.borec.cz/upfiles/Drawing1.jpg
Lamicz
Profil
Nemichej angl. a cesky nazvy sloupcu ;)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0