Autor Zpráva
matesek
Profil
Našel by se tu někdo , kdo by mě naučil jak pracovat s databázema ? Zkoušel jsem si podle knihy základy MySQL , ale nepochopil jsem to . Prosím , napište někdo , kdo by ě naučil alespoň nejdůležitější části .
panther
Profil
matesek:
Našel by se tu někdo , kdo by mě naučil jak pracovat s databázema ?
znalých lidí tu je dost. Nebylo by od věci uvést, co na oplátku nabízíš.
mckay
Profil
matesek:
Mohl by tě to možná také naučit strýček google. Na databázích není nic složitého. Ovládáš je pomocí SQL, takže hledej něco jako SQL. Na linuxsoftu je pár celkem slušných článků, na první ti pošlu odkaz.

http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=731

Dole pod článkem máš odkaz na další díly.
matesek
Profil
Docela zdlouhavé na učení , ale pokusím se .
mckay
Profil
matesek:
Když se chceš něco naučit, obvykle na to musíš vyčlenit, nebo ještě lépe, obětovat nějaký čas.
123456789
Profil *
Zdlouhavé? Spíše to je úplný základ. Navíc databáze nejsou o tom, jestli ovládám jazyk SQL (to dnes umí každý ňouma), ale především o kvalitním návrhu.
mckay
Profil
123456789:
Navíc databáze nejsou o tom, jestli ovládám jazyk SQL (to dnes umí každý ňouma), ale především o kvalitním návrhu.
Pokud to byla reakce na mě, netvrdím, že je to o jen o SQL, vím že je tam mnohem více věcí, ale předpokládám, že tazatel nejspíš chce umět právě to SQL, když se ho naučí, určitě bude mít možnost pokračovat dál k těm složitějším věcem.
123456789
Profil *
Moje odpověď směřuje ke všem, kteří si mysleli něco jiného. Jestli se mezi ně počítáš i ty, to nevím. Nicméně z logiky věci vyplývá, že nejdříve něco vytvořím (návrh DB), pak do toho nasypu data a až nakonec můžu tahat informace (jazyk SQL), takže mi opravdu není jasné, k čemu bude znalost jazyka SQL, když nebude schopný vytvořit slušné úložiště dat.
mckay
Profil
123456789:
Nicméně z logiky věci vyplývá, že nejdříve něco vytvořím (návrh DB), pak do toho nasypu data a až nakonec můžu tahat informac...
Ano, udělal jsem chybu, neupřesnil jsem úplně to, na co chci odpovídat. Předpokládal jsem, že jemu, jako tazateli jde o to naučit se základy sqlka, protože to třeba potřebuje k práci s propojením v php. Jestli je to tak, jak si to myslel ty, že chce kompletně všechno s databázemi, vyjádřil jsem se neobratně.
matesek
Profil
Vydím , že si tady myslí každý , že chci něco různého . Je pravda , že jsem napsal SQL , ale já jsem si myslel , že jsou v tom zahrnuty i databáze a vše s nima spojené . Zápis dat , vytahování dat , tvorba tabulek apod.
123456789
Profil *
"Zápis dat, vytahování dat, tvorba tabulek."

Tak za prvé z databáze nevytahuji data, ale informace. A za druhé to je až fyzická realizace a jak už jsem psal, o tom databáze nejsou, protože CREATE TABLE nebo SELECT umí dnes vytvořit každý. Když jsem začínal s databázemi, tak jsem přesně tenhle kurz na linuxsoft prošel, musím teď zpětně říct, že je naprosto špatně koncipovaný, protože se začne právě rovnou s SQL a fyzickou realizací databáze, což by vždy mělo přijít až nakonec.
123456789
Profil *
Ideální výuka je v rámci ORACLE Academy. Nicméně pokud chceš něco zadarmo, tak bych docela doporučil http://db.grussell.org/, ovšem s tím, že SQL bych zařadil až za Normalisation a Relational Algebra.
Joker
Profil
123456789:
za prvé z databáze nevytahuji data, ale informace
Jeden z našich profesorů bral slovo "informace" jako jednotné číslo pro "data" (tj. víc dat, jedna informace), takže tohle mi přijde jako slovíčkaření.

jsem přesně tenhle kurz na linuxsoft prošel, musím teď zpětně říct, že je naprosto špatně koncipovaný
Tak on to je seriál o MySQL, ne o databázích.
Čili se holt nezačíná tím co je databáze a jak se navrhuje, ale co je MySQL, jak se instaluje a jak se s ním pracuje.
123456789
Profil *
http://cs.wikipedia.org/wiki/Data
http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web.php/slovo/informace

"Tak on to je seriál o MySQL, ne o databázích.
Čili se holt nezačíná tím co je databáze a jak se navrhuje, ale co je MySQL, jak se instaluje a jak se s ním pracuje."
Fajn, tak by to tam ale mělo být náležitě uvedené - prostě něco ve smyslu "Nejdřív se naučte obecně o databázích a jejich návrhu a pak až čtěte tento kurz o MySQL". Ono trochu zkušenějším uživatelům to je jasné, ale začátečníci tohle prostě nevědí, já sám jsem toho příkladem.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0