Autor Zpráva
tatyalien
Profil
Dobrý den,
chci se zeptat mám "hlavni_tabulku" kde mám údaje o reklamaci, která obsahuje sloupce "reklamujici" a "interni". Pokud je to zákaznická reklamace, tak ve sloupci "reklamujici" je id reklamujiciho z druhe tabulky (tabulka reklamujici)), pokud je to interni, je tato hodnota NULL, u interni se me zapisuje 0 pro zákaznickou, 1 pro interní.
Jedná se mě teď o to, budu sestavovat dotazy na vyhledávání údajů, ale narážím na problémek, jak jednoduše napsat dotaz, že pokud se jedná o interní reklamaci, aby se načetlo všechno mimo zákazníka, a pokud je to zákaznická, tak aby to načetlo i jeho.

Vím, že můžu udělat, že si uživatel zadá hodnotu kde vyhledávat (Normální/interní) a pak už si na to napojím sql dotazy které potřebuji, ale pokud bych vyhledával třeba dle "zboží" které je v reklamaci, tak to nepoznám, zda se jedná o interní, nebo normální reklamaci :-(
Kajman_
Profil *
Nestačí obyčejné
select * from
hlavni_tabulka h left join reklamujici r on h.reklamujici=r.id_reklamujici -- and h.interni=0
tatyalien
Profil
Jop tohle prošlo, zkusím se podle toho zařídit ;)

Jen pro mě blbá otázka, to:

-- and h.interni=0

to znamená co, jako že má ignorovat (ty mínusy)?
Kajman_
Profil *
Jo, to je komentář, nevím, jestli tam tu podmínku chcete nebo ne. Je asi zbytečná, ale kdyby tam měla být, tak tam.
tatyalien
Profil
Oki, děkuji.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0