Autor Zpráva
ananasovapasta
Profil *
ahoj,
nevíte jak zní definice databázového enginu ?
jestli to je třeba phpmyadmin ?

díky
Aesir
Profil
[#1] ananasovapasta:
Návod i s obrázkem pro phpmyadmin.
ananasovapasta
Profil *
jo, ted vim jak si databazovy engine zmenit, ale co to je ten databázový engine teda ?
Joker
Profil
Aesir:
To asi nebylo to, co chce ananasovapasta vědět.

ananasovapasta:
Podle Wiki:
A database engine (or "storage engine") is the underlying software component that a database management system (DBMS) uses to create, retrieve, update and delete data from a database.
Překlad zhruba:
"Database engine" je softwarová komponenta, kterou používá systém řízení báze dat k vytváření, vybírání, aktualizaci a vymazávání dat z databáze.

phpMyAdmin není databázový engine, ani SŘBD. Vpodstatě je to uživatelské rozhraní pro práci se SŘBD.
Aesir
Profil
ananasovapasta, Joker:
Aha, já jsem si opravdu větu „jestli to je třeba phpmyadmin ?“ přečetl jako „jestli to jde třeba přes phpmyadmin ?“, a pochopil tak, že to chcete změnit, zajímavé :)

Česky, zjednodušeně a po svém bych se to snažil vysvětlit asi takhle:
Storage engine si můžete představit jako vrstvu, která přijme SQL příkaz (select, insert, ...) a fyzicky podle toho pracuje se soubory na filesystému, ve kterých jsou data uloženy.
ananasovapasta
Profil *
děkuji :)
pořád mi ale není jasný rozdíl mezi RDMNS a database engine..

DE - treba innoDB - zpracovává požadavky
RDMNS - treba phpMyAdmin - slouží jako prostredi pro praci s DE

je to tak ?
Joker
Profil
ananasovapasta:
RDMNS - treba phpMyAdmin
Viz já:
phpMyAdmin není databázový engine, ani SŘBD. Vpodstatě je to uživatelské rozhraní pro práci se SŘBD.

V tomhle případě by asi DB engine byl InnoDB, SŘBD (= DBMS - Systém Řízení Báze Dat čili DataBase Management System) by bylo MySQL a phpMyAdmin je jen uživatelské rozhraní pro práci s MySQL.
ananasovapasta
Profil *
ok, díky za pomoc:)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0