Autor Zpráva
Milhauscorpse
Profil *
Dobrý den.Potřeboval bych poradit.Mám formulář ze kterého ukládám do databáze datum koncertu.Používám "select" pro den,mesíc a rok.Chtěl bych uživateli nabídnout v případě vícedenních festivalů i "select" pro konec akce.zapsal bych ho do druhého sloupce.A s čím si nevím absolutně rady je to že v případě ,že akce začne např.:11.02.2010 a skončí 13.02.2010,aby když v hledání koncertů podle data by se mi po zadání datumu 12.02.2010 objevil i tento koncert.Máte někdo nějaký nápad?Nežádám celý script,jen nevím jak na to.
Děkuji M.
Taps
Profil
Milhauscorpse:
zkoušel jsi between ?
mysql_query("select * from tabulka where datum between zacatek='2010-02-11' and konec='2010-02-13'");
Kajman_
Profil *
Spíše takto nějak
 where '2010-02-12' between `zacatek` and ifnull(`konec`,`zacatek`)
Milhauscorpse
Profil *
Taps
Kajman_
Pánové,díky.Někdy si na téhle diskusi připadám jako jelito.Myslel jsem si jak složité to nebude,koukl do manuálu na "between",a ejhle,opravdu jednoduché.Ještě naštuduju způsob od Kajman_ a uvidím co použiju.
Takže ještě jednou díky.M
Milhauscorpse
Profil *
Pro ukázku uvádím jak jsem to nakonec vyřešil:

$finddat="$rok$mesic$den";

$vyhledani=mysql_query("select * from koncerty where '$finddat' between `nazev` and ifnull(`nazevaz`,`nazev`) OR nazev>=$dnesni"); 


Druhá podmínka je pro ukázání i akcí které jsou po zadaném datu.M
Kajman_
Profil *
Pokud chcete vypsat i ty budoucí, tak to lze rovnou zapsat takto...
where `zacatek`>= '2010-02-12' or `konec`<= '2010-02-12'
petr 6
Profil
[#6] Kajman: Konec dříve než začátek?
Pokud chce vypsat i ty budoucí, tak stačí
where `konec`>= '2010-02-12'
Kajman_
Profil *
Jo, konec nebo začátek větší, to je fakt. Ale konec není nastavený, pokud je to jednodenní záležitost, proto tam musí být to or.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0