Autor Zpráva
found
Profil *
Zdravím,
bohužel, stala se mi nepříjemná a věc a její řešení nemohu nijak vykoumat, psal jsem si zdrojový kód, píšu, píšu a najednou mám práci hotovou. Chybí poslední řádka, kde vložím soubor, který mi načte připojení k databázi. No tak jsem ho vložil pomocí require_once. Následně mi stránka vyhodila chybu.


if( count($vypis) != 0 && count( $vypis ) >= 1 ){
for( $i = 0; $i < count( $vypis ); $i++ ){
echo $prikaz = "UPDATE user_rg SET user_rg_$new_keys[$i]='$vypis[$i]' WHERE kniha='$nick'<br>";
mysql_query( $prikaz ) or die ( "Chyba MySQL: " . mysql_error() );
}
}


tohle je můj zdrojový kód. Pro zjednodušení.
count($new_keys) == count($vypis)
v new_keys jsou obsaženy názvy sloupců za user_rg_, takže pro mail to je user_rg_mail. atd. ve vypisu jsou hodnoty, které tam mají být (tedy found@seznam.cz např.)


chyba je následující:

Chyba MySQL: You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '' at line 1

pro přesnost toho, jak si server bere příkaz, jsem si ho nechal pomocí metody echo vytisknout, jak vidíte ve zdrojovém kódě, vypíše to tohle

UPDATE user_rg SET user_rg_mail='found@seznam.cz' WHERE user_rg_nick='Found'

Jméno tabulky je user_rg, jméno sloupce se také shoduje. Pro jistotu jsem si pořadí příkazů zkopíroval z internetu (update -> set -> where ), ale ani to nepomohlo, byl bych rád za radu, předem děkuji všem, kteří se ozvou,

found
panther
Profil
found:
tipoval bych to na přebývající „<br>“ na konci dotazu.
found
Profil
Já jsem idiot :-D, díky moc

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0