Autor Zpráva
Peter45
Profil
Je mozne zapisovat do dvoch tabuliek najednou te iste udaje? Nejak sa nemozem k nicomu dopatrat...nachadzam len vypis z dvoch tab ale zapis nie...priklad:

$table="objednavky"; 

$sql=" INSERT INTO $table  VALUES ('', '$row[id]',  '$row[nazov]', '$row[velkosti]' , '$row[farby]', '$row[pocet]', '$celkom', '$meno', '$priezvisko', '$ulica',  '$sVariabilny'  )";


no a teto iste udaje potrebujem zapisat do druhej tabulky "objednavky2"
panther
Profil
Peter45:
no a teto iste udaje potrebujem zapisat do druhej tabulky "objednavky2"
můžu se zeptat, jaký by mělo význam udržovat tytéž informace ve dvou tabulkách? Máš špatně navrženou strukturu DB.
Peter45
Profil
No ide o to ze udaje z tabulky sa citaju na webe po prihlaseni na svoj ucet ale aj v admin prostredi,v admin ked ale nejaku objednavku zmazem automaticky sa zmaze aj na webe uzivatela a to nechcem,preto riesim druhu tabulku z ktorej sa budu citat udaje uzivatelovi a on si zas bude moct mazat objednavky dle sebe...

Jak ze mam co spatne???
panther
Profil
Peter45:
v tom případě by tam stačily jen dva sloupce - stav u administrátora a stav u uživatele (případně druhá tabulka - ID objednávky, jaký je uživatel a 2 stavy - uživatele a admina) - oba by ji ze svého seznamu mohli smazat nezávisle na sobě. Ale mít stejná data ve dvou tabulkách je špatně.

Příští příspěvek, pokud nějaký chceš napsat, napiš s diakritikou, jak to ostatně vyžadují pravidla diskuse hned ve druhém bodě.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0