Autor Zpráva
Ja
Profil *
Chtěl bych, aby se mi při každým vložení dat do tabulky přes myphpadmin na wz.cz uložilo do tabulky i aktualní datum

řešil sem to přes Datum_vlozeni TIMESTAMP default CURRENT_TIMESTAMP()

což mi v jedný databázi fungovalo, ale teď v druhý, kde je víc záznamů a dávám tam inset into bez udání názvů atributů, což sem u minulý nedělal, to nefunguje a zobrazí se u všech záznamů jen 0000-00-00 00:00:00

nevíte někdo, čím to může být a nebo jak to udělat třeba jinak?
Ja
Profil *
Zjistil jsem, že když do toho inseru dam napr.

Insert into tabulka(Nazev,poznamka,....,datum_vlozeni) values("nazev","poznamka",....,"")

Insert into tabulka(Nazev,poznamka,....,datum_vlozeni) values("nazev","poznamka",....,"default")

Insert into tabulka values("nazev","poznamka",....,"")


tak to nefunguje a vypisuje to hodnotu 0000-00-00 00:00:00

Ale kdyz napisu tohle

Insert into tabulka(Nazev,poznamka,....) values("nazev","poznamka",....)


to znamea bez toho datum vlozeni a bez uvedeni hodnoty, tak se vygeneruje aktualni datum, jenomze je tu problem, ze ja ty data potrebuju vytahovat z excelu a pouzivam na to exceltomysql, kterej ale vygeneruje insert kod pro asi 1200 udaju
Insert into 'tabulka' values('nazev','poznamka',....,"")


a s tim mi to nefunguje a ja nevim co s tim, protoze rucne upravovat 1200 udaju fakt nepujde, fakt by nikdo nevedel, jak to vyresit?
TomášK
Profil
Ručně by to nemusel být až tak velký problém, pokud to neděláš často. V nějakém editoru to hromadně nahradit - zvlášť pokud je to poslední pole - je docela jednoduché. Mohly by se hodit regulární výrazy.
Jde to řešit i na úrovni SQL pomocí after insert triggeru, který se spustí pokaždé, když je do tabulky vložená hodnota.
Za nejelegantnější řešení považuju export do .csv a nahrání souboru pomocí
LOAD DATA INFILE
, pokud je to možné. Je to i dramaticky rychlejší, ale u 1200 záznamů je to asi zanedbatelné.
Ja
Profil *
Takže jsem ten excel přehodil do csv, funguje to solidně, jak jsem potřeboval, ale vyskytl se další problém a to ten, že když v myphpadmin nechám formát souboru na utf8, tak se mi to sice importuje dobře, ale pak se mi při zobrazení databáze na webu pomocí nějakýho dotazu nezobrazí český znaky, místo toho tam jsou myslim otazníky

Když při importování zvolim windows-1250, tak sice český znaky fungujou, ale zase mi zmizí 15 záznamů

Čim to sakra může být?

a v php mam
mysql_query("SET NAMES 'cp1250'");
Ja
Profil *
Tak nic, už jsem to vyřešil, blbě mi to lomilo řádky

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0