Autor Zpráva
aha
Profil
Ahoj,
mám takovýto problém. Na localhostu jsem si pomocí mysqldump zazálohoval db do souboru zaloha.sgl.
Teď potřebuji tuto zálohu nahrát na ostrý server do db vytvořené správcem. Problém je v tom, že mám přístup pouze přes "tunel" SSH a na serveru není povolen PMA. Budu to tedy muset udělat přes Putty.
Je mi jasné, že soubor zaloha.sql musím nahrát na server, ale dál potom nevím, jak by měl vypadat příkaz v Putty. Nikdy jsem to takto nedělal.
Dám příklad. na serveru je soubor zaloha.sql uložen v adresáři /var/www/program.
Jméno databáze: program_cz., user: demo, pass: demo.
Já bych potřeboval poradit, jak má vypadat ten příkaz v Putty!
Předem dík za rady
Alphard
Profil
Jak není povolen PMA? Viděl bych to stáhnutí Adminera, nahrání na server a je po problému, ne?
aha
Profil
Alphard:
Je to server, který provozuje jeden známý a dokonce si nepřeje ani Adminera (bezpečnost). Nejsou mi nic platné rady typu zabezpečené připojení je bezpečné. Prostě to na serveru nechce! Já jsem to ze shellu nikdy nedělal, tak netuším jak ten příkaz vypadá.
TomášK
Profil
mysql -u demo -p --default-character-set=utf8 program_cz < /var/www/program/zaloha.sql

Po zadání příkazu se putty zeptá na heslo. Znakovou sadu změňte dle toho, co používáte. Pokud to zadáte bez '< /var/...', pak se spustí mysql konzole, kam můžete přímo psát SQL dotazy.
aha
Profil
TomášK:
Díky moc, tohle zabralo! :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0