Autor Zpráva
david80
Profil *
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli jde v MySQL nějak nastavit kontrolu duplicity u dvou sloupců zároveň.
Dejme tomu že mám třeba seznam mail adres a sloupce 'id' a 'mail', id mám nastaveno na AUTO_INCREMENT a tím musí být automaticky i nastaveno PRIMARY KEY, ale když nastavím i u slopce 'mail' PRIMARY KEY tak i když tam napíšu 2 stejné záznamy, tak se to bez problémů uloží, jenže to právě nechci a nevím jak toho dosáhnout. Nevíte někdo?
_es
Profil
Buď definuješ primárny kľúč pre tú dvojicu stĺpcov, alebo pre tú dvojicu stĺpcov definuješ unikátny index.
V jednom aj v druhom prípade je len jeden spoločný index pre oba stĺpce.
Keeehi
Profil
david80:
Sloupci email místo primary nastav UNIQUE.
david80
Profil *
Primární klíč pro dva sloupce právě nešel, to mě napadlo jako první, dočetl jsem se pak, že v každé tabulce může být jen jeden primární klíč.
Skusil jsem teda nastavit UNIQUE a funguje přesně tak jak jsem potřeboval, děkuju.
_es
Profil
david80:
Primárny kľúč pre dvojicu stĺpcov, teda len jeden index pre dva stĺpce samozrejme ide.
Je tým však myslené len jeden primárny index na celú tabuľku.
Asi sa pokúšaš dať dva primárne indexy na dva stĺpce, čo samozrejme nejde.
david80
Profil *
Potřeboval jsem právě, aby v jedné tabulce (o 5ti sloupcích) u dvou sloupců kontrolovalo, zda tam nejsou dva stejné záznamy.
Ale díky vám už to mám vyřešené, na sloupec s ID mám AUTO_INCREMENT a PRIMARY KEY a na tom druhém sloupci UNIQUE.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0