Autor Zpráva
Neon
Profil
Dobrý den, nějak si nevím rady, jak udělat dotaz na tento problém.
 $cislo=$_GET["cislo"];
$idcko=$_GET["id"];

$dotaz2 = mysql_query("delete from seznam where nahoda='$cislo'"."AND  id='$idcko'");


Jde o to, že potřebuju udělat tohle:"kdyz cislo se rovna nahode a id je rovno id smaz jinak die" to znamená, že tam mám u toho inzerátu id a náhodné číslo, uživ. zadá do formu číslo a pokud je správné smaže inzerát, ale když ej to číslo generováno náhodně, může jich tam být víc s tímto náhodným číslem a proto ja potřebuju smazat pouze jen tu inzerci toho urč. id. Předem děkuji za odpověď
Kajman_
Profil *
Ale díky tomu AND musí být splněny obě podmínky, tak se těžko zmaže něco, co má stejnou hodnotu v sloupci nahoda ale jiné id.
Neon
Profil
Kajman:
Ale díky tomu AND musí být splněny obě podmínky,

No jasné, ja už ten dotaz napsal, ale je nefunkční. FUnguje mi to pouze takhle
$dotaz2 = mysql_query("delete from seznam where nahoda='$cislo'"); 
a zde je právě ten problém.
Kajman_
Profil *
A dotaz skončí chybou? Je pak něco v mysql_error()? Třeba jen chybí ta mezera před AND.
Neon
Profil
nn žádna chyba, já sem si myslel, že je chyba v mém dotazu(nelogicky), ale tedy asi je chyba někde jinde i tak díky za odpověď
Kajman_
Profil *
Když si dáte select na ta kombinaci těch dvou čísel, tak tam něco je, co se dá smazat a smazáno není?
Neon
Profil
No nebylo tam nic no, ale v dotazu to nebylo. Chyba byla v mé hlavě, sem měl špatně pojmenovanou proměnou a tudíž $idcko nemělo žádnou hodnotu. Ach jo, omlouvam se dětská chyba tohle. Jinak moc děkuji, konec dobry,vsechno dobre. :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0