Autor Zpráva
qwertzTomáš
Profil *
Dobrý den,

potřeboval bych udělat, aby si uživatel mohl navolit typ záznamu (příklad: "dva edity, textarea, checkbox", "jeden edit, tři checboxy", atd..) a potom vkládal do databáze údaje podle té "šablony". Je mi právě jasné, že nemohu dělat pro každý typ záznamu samostatnou tabulku a tak se ptám, jeslti je lepší řešení, než třeba mít dvě tabulky, v jedné by byly ty druhy záznamů a v druhé (přes id napojené na typ záznamu) hodnoty, ale že by struktura druhé tabulky byla něco jako edit1,edit2,edit3,...,edit5,textarea1,textarea2..atd? Takže něco jako dynamický záznam. To moje řešní mi přijde, že by fungovalo, jen nevím, jestli by bylo pomalé mít tabulku o 30 sloupcích a zaplněné by byly 3.

Děkuji moc za návrhy

Tomáš
tiso
definícia šablóny:
template(id,name)
template_items(id,template_id,type,name,label,default,position)//type=textarea,checkbox, ...

dáta:
form(id,template_id,date_send)
form_items(id,form_id,template_item_id,value)
alebo:
form(id,template_id,date_send)
form_textarea(id, form_id,template_item_id,value)//value typu text
form_checkbox(id, form_id,template_item_id,value)//value typu bool alebo tinyint
form_text(id, form_id,template_item_id,value)//value typu varchar(255)
...
Prípadne na základe šablóny vytvárať tabuľky so stĺpcami s príslušným dátovým typom, len v prípade ak ide o obmedzený počet šablón! (maximálne niekoľko desiatok)
qwertzTomáš
Profil *
děkuji mnohokrát, takhle nějak jsem to také zamýšlel, tak teď vím, že to není cesta do pekel :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0