Autor Zpráva
Bublino
Profil *
Zdravím,

po dlhej dobe sa ozývam znova - potrebujem poradiť s DB návrhom. Mám všeobecnú tabuľku produkty a každý produkt podľa kategórie v ktorej je má vlastné atribúty. Tie však su príliš variabilné na to, aby pre každú kategóriu som mal vlastnú tabuľku. Miesto zbytočného vysvetľovania ukážem analógiu na príklade - zoberme si filter na aukre. Keď som v kategórii automobily, mám možnosť filtrovať podľa roku výroby, najazdených km, zas v oblečení mám možnosť filtrovať napr. podľa pohlavia. Zaujíma ma, ako tieto extra parametre udržiavať pri produktoch tak, aby bolo možné podľa nich filtrovať. Napadlo ma všetko toto extra serializovať a narvať do jedného polia, ale tým by som prišiel o možnosť filtrovania. Ešte ma napadlo spraviŤ tabuľku s poliami produkt_id, meta_key, meta_value ako vo WP, ale to by bolo vo vzťahu 1:N (produkt:meta znacky) a neviem si predstaviť ten select, ktorý by to spájal. Navedie ma prosím niekto? Vďaka vopred.
ninja
Profil
Když potřebujete na jednu tabulku navázat další data, která jsou velmi rozdílná a četnost opakování není velká, je řešení přes atribuční tabulku jako u Wordpressu rozumné řešení. Někdy je vhodné místo meta_value použít více sloupců různých datových typů, přičemž u každého řádku použijete jen jeden. Nepřijdete tak o možnost spefické práce s dotavými typy (date, int, char, atd.).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0