Autor Zpráva
muflik
Profil *
Dobrý den, nainstaloval jsem na linuxu phpmyadmin, přes url (http://localhost/phpmyadmin) se mi zobrazí přihlašovací obrazovka (v pořádku bez erroru), přihlásim se pod root uživatele a ve spod stránky mi to napíše
The configuration file now needs a secret passphrase (blowfish secret)

jdu tedy do
/etc/webapps/phpmyadmin/config.inc.php

a nastavím
$cfg['blowfish_secret']='na nejakou hodnotu: asiud874324' 

odhlásim se a znovu se přihlásim a pořád ta samá chyba.. tak nastavim cookie metodu na
$cfg['Servers'][$i]['auth_type'] ='http'

odted by to blowfish vubec nemelo ani chtit..
odhlásim se a znovu se přihlásim a opět stejná chyba (nepomůže ani když zakomentuju blowfish_secret hodnotu v configu)

začínám mít podezření, že se mi neaplikuje nové nastavení configu, ani po restartu služeb a restartování pc žádná změna..

zkouším skrýt information_schema databázi pro běžné uživatele: (toto je poslední ['Server'] příkaz v configu)
$cfg['Servers'][$i]['hide_db']='information_schema'

přihlašuji se za běžného uživatele, kterého jsem si vytvořil a information_schema je v seznamu databází, ke kterému má uživatel přístup.
Takže opět neúspěch..
jdu se přesvědčit, jestli není v systému více phpmyadmin configu a našel jsem pouze 2
/etc/webapps/ocnfig.inc.php
a
/usr/share/webapps/config.inc.php
přičemž ten druhý je pouze symbolický link na ten první konfig (při ls -l má na začátku "l"(eL))

nevíte co dělám špatně? děkuji.
sysel
Profil
Pozorně si přečtěte příbalový leták! V nějakém instalačním README musíte najít informaci, kam má být umístěn konfigurační soubor. V dodaném balíčku je konfigurák jen vzorový a při spuštění se berou defaultní hodnoty. Vzorový konfigurační soubor si máte
- zkopírovat
- upravit
- uložit
- přesunout do jeho aktivního umístění

Už je to trochu dýl, co jsem to řešil, ale myslím, že to bude pořád stejné.
muflik
Profil *
Koukal jsem na ArchWiki a píšou tam
"This page holds a sample 'config.inc.php' file that you can place in the main phpMyAdmin directory so that it immediately starts working"
phpmyadmin je uložen v adresáři /usr/share/webapps/phpMyAdmin/ kde je config.inc.php kterej odkazuje na /etc/webapps/phpmyadmin/config.inc.php který edituju. Nevim kam jinam bych to mohl nahrát ?
sysel
Profil
Promiňte, nebyl jsem na netu, inu z toho jsem poněkud mimo. Balíček v Debianu se nakonfiguruje sám, na Mac OS jsem to taky zvládnul jak při instalaci samostatné MySQL, tak při instalaci MAMP. Asi bych ze zoufalství prošel samotný PHP script phpmyadmin.php a pokusil se uhodnout, které kofigurační soubory opravdu includuje. Popř. si někam do toho scriptu vložit echo s výpisem proměnných, které se v config.inc.php nastavují, abych se dozvěděl, zda se vůbec někdy aktivují. V jednom případě si pamatuji, že configurační soubor se musel zkopírovat do podadresáře ..../phpMyAdmin/include/ , kde byly defaultně hledány všechny includované sobory. Určitě existují nějaká defaultní nastavení, která se aplikují v případě, že se žádný config nenalezne.
Kterou distribuci používáte?
Existuje varianta
auth_type ... config
user      ... root
password  ... heslo_roota
, kterou lze doporučit pouze pro vývoj na lokální mašině s přístupem pouze pro uživatele z localhosta. V tom případku přihlášení proběhne automaticky.
muflik
Profil *
Dobrý den, symlink /usr/share/webapps/config.inc.php jsem přejmenoval a na jeho místo jsem zkopíroval /etc/webapps/phpmyadmin/config.inc.php a již to funguje :) zřejmě tam je nějaký konflikt s právy nebo někde nějaká 'špatná' direktiva, nevím :P V podstatě jste měl ale pravdu :D
sysel
Profil
Ovšem to je bezva, pokusím si to zapamatovat. Je fakt, že vývojáři často žijí ve svém světě ponořeni do řešení funkčnosti programu a nelze jim mít za zlé, že dopodrobna neuvádějí takovéhle malichernosti. Jenže každý si pak užijeme při uvádění do chodu. Já jsem se hodně zpotil, když jsem rozbíhal PostgreSQL a doprovodné programy pro správu a backup. Navíc jsem byl velmi ovlivněn MySQL.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0