Autor Zpráva
lesiak307
Profil
Dobrý deň,
minule som sa pýtal, ako by som mohol vybrať z tabuľky rovnaké údaje - pri kontrole v ankete, no prišiel som na to, že asi to touto cestou nepôjde :)

Potrebujem toto:
Pri hlasovaní v ankete si zároveň zistím IP a info o prehliadači a ďalšie info:
$ip = $_SERVER['REMOTE_ADDR']; //zistenie ip 
$datum = date ("Y:m:d H-i-s"); //zistenie datumu 
$browser = $_SERVER['HTTP_USER_AGENT']; //zistenie prehliadaca 
$referer = $_SERVER['HTTP_REFERER']; //zistenie textu v prehliadaci pred vstupom 
$_GET['$referer']; //vybratie retazca z prehliadaca 
$hostname = gethostbyaddr ($_SERVER['REMOTE_ADDR']); //zistenie hostname podla ip


a uložím ich do tab.:
$sql_ip = "INSERT INTO pristupy VALUES ('' , '$datum' , '$ip' , '$hostname' , '$browser' , '$referer')"; 
$result_ip = mysql_query($sql_ip); 


No a zároveň sa vykoná kontrola COOKIES.

Ja by som potreboval vyhodnotiť, či už táto IP a prehliadac je v tabulke... len TRUE alebo FALSE, ak by niekto oklamal COOKIES a taktiež aj preto, že som mal na stránke anketu a robil mi tam šarapatu nejaký robot...

Na nete som sa dočítal niečo o EXISTS, a skúsil som toto:
$vypis_ip1 = mysql_query ("SELECT ip,prehliadac FROM pristupy WHERE EXISTS (SELECT * FROM pristupy WHERE $ip,$browser)");


Lenže akosi to nejde a skúšal som rôzne varianty.. Mohli by ste mi poradiť ako by sa to dalo spraviť?? Ďakujem
Kajman_
Profil *
SELECT count(*) pocet from FROM pristupy WHERE ip='$ip' and prehliadac='$browser'
lesiak307
Profil
ciže:
$vypis_ip1 = mysql_query ("SELECT count(*) pocet FROM pristupy WHERE ip='$ip' and prehliadac='$browser'");
lesiak307
Profil
ok, skúšal som. Ide to :) DAKUJEM!!!!
lesiak307
Profil
A to EXISTS sa používa ako, aby som vedel do budúcna?...
Kajman_
Profil *
Klikněte si na to ve svém příspěvku, jsou tam příklady.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0