Autor Zpráva
Ondra84
Profil
Ahoj,

po instalaci mysql 5.1.45 a dokončení průvodce nastavení se mi nespustí samotná služba.
Když dám v posledním okně "Execute" Odfajfkne se mi jen "Prepare configuration" a
"Write configuration file" po te okno zamrzne, pruvdce prestane odpovídat a sluzba samotna se nespusti.

Zkoušel jsem změnit v "my.conf" UTF-8 na ANSI, jak sem se na jednech strankach docetl, ale nepomohlo.

Zkousel sem asi desetkrat na dvou PC, ale vysledek stejny na obou, jen nekdy jsem dostal hlasku:
Could not start the service MySQL. Error: 0 , ale ne vždy.

Díky za pomoc

Asi ještě doplním že instaluji mysql-essential-5.1.45-win32.msi na WXP nikoli na web.
A jsem uply začátečník takže jestli mi něco podstatného uniká, prosím o pochopení :)

Moderátor Joker: Změnil jsem titulek, „Instalace a spuštění“ nebylo zrovna výstižné.
AM_
Profil
s mysql 5.1 je na XP tenhle problém dost často, myslím že snad nějaké řešení existuje, ale mnohem snazší je použít mysql 5.0 (pokud vyloženě nepotřebuješ featury z 5.1) nebo, pokud na to máš mašinu, přejít na windows 7, kde s mysql 5.1 není problém; což je zase dobrá investice do budoucna, 7ičky se tváří jako dobrý systém a čím dál více věcí asi bude šlapat spíše na nich, než na XP.
Ondra84
Profil
Díky moc, verze 5.0 se úplně bez problémů spustila. Asi si 5.1 opravdu s Xp nějak nesedí, zkoušel jsem promazávat registry i zbytky starejch instalaci, ale nic nepomohlo. Ještě jednou díky ;-) .
Kajman_
Profil *
A nebyla ta 5.1 nainstalovaná do cesty s diakritkou?
http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=28&topic=98248#5
Ondra84
Profil
to Kajman_

Máš pravdu, stačilo změnit cestu instalace a služba se v pořádku spustila i u 5.1 .
Díky za radu :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0