Autor Zpráva
standa25
Profil *
Nemůžu nainstalovat mysql. Pořád to po mě chce root heslo. Poradí někdo laikovi?
Moderátor Chamurappi: … po mně …
panther
Profil
standa25:
jaké mysql? jaké heslo? Dáváš málo informací.

Standardně bývá root bez hesla, to jsi zkoušel? Pokud ano, dodej více informací.
standa25
Profil *
Jde to nainstalovat nějak jinak?
standa25
Profil *
MysQL Server 5.1 V jedné části instalace to po mě chce: 1. Current password:, New root password:, Confirm
nebo: 2. Create an anonymous account

At zadám jakoukoli možnost tak v dalším kroku instalace: Procesing configuration končím. V tomto kroku instalace jsou čtyři body které se postupně ,,odfajfkovávají": Prepare configuration - tuto část to projde
Write configuration file - tuto část to projde
Start service - tady se to zaškrtne červeným křížkem a nechce mě to pustit dál...
Apply security settings

A na konec to napíše hlášku: The service could not be started
nightfish
Profil
standa25:
Jde to nainstalovat nějak jinak?
Ano. Zaplatíš nekomu, kdo tomu rozumí.

EDIT: ad 15:11:25 - to už je lepší
znamená to, že mysql je nainstalováno, ale služba se nedá spustit
standa25
Profil *
proč se nedá spustit?
Ondra84
Profil
Patrně mám úplně stejný problém, neví někdo prosím čím to je?
Davex
Profil
Ondra84:
Patrně mám úplně stejný problém
Je vás víc, kdo má problémy u Instalace Mysql nebo Problém se spuštěním MySQL.

neví někdo prosím čím to je?
Někdo to určitě ví. Nejrychlejší způsob, jak to zjistit, je použít hledání, které najde i vlákna:
Mysql - nelze dokoncit instalaci (Cannot create test file)
problem s instalaci mysql
denCo
Profil
mne sa stalo to isté, odinštaloval som MySQL, vymazal som všetko čo malo spoločné s MySQL z PC a potom som znova nainštaloval a pýtalo len new password...
standa25
Profil *
konečně jsem dokončil instalaci, ale stejně to po mě chce heslo.... které neznám
__construct
Profil
Skúšal si toto:
http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/resetting-permissions.html#resetting-permissions-windows ?
mckay
Profil
standa25:
konečně jsem dokončil instalaci, ale stejně to po mě chce heslo.... které neznám
Nekdy se k rootovi používá "toor" a k jménu "admin" heslo "adminadmin".
standa25
Profil *
jsem v pasti. Instalace dokončena, ale v příkazovém řádku to chce heslo, které neznám
__construct
Profil
1. Spusti si Windows Commander ("WinKey + R", napíš CMD a stlač ENTER - mal by sa Ti otvoriť "príkazový riadok")
2. Zadaj cd "C:\MySQL" (namiesto toho MySQL napíš skutočnú adresu kde máš nainštalované MySQL
3. napíš mysqld.exe --skip-grant-tables (Spustí sa MySQL deamon a preskočí tabuľku s právami, teraz by to malo "zamrznúť" - ukončíš to Ctrl+C)
4. napiš mysql.exe -u root (spustí sa Ti MySQL konzola bez toho aby si pýtal heslo)
5. napíš
UPDATE mysql.user SET Password=PASSWORD('TvojeNovéHeslo') WHERE User='root';

6. napíš
FLUSH PRIVILEGES;


U mňa to funguje - ak u Teba nie tak asi treba hľadať riešenie pre konkrétnejšiu verziu
standa25
Profil *
moc díky za pomoc a trpělivost!!! Udělal jsem to podle Tvého návodu (construct). Na předposledním řádku to vyhodilo hlášku: Query OK, 0 rows affected (0,34sec)

poslední řádek: mysql>

je to všechno? Jak to ted budu spouštět? Promin, jsem začátečník, vím, že se ptám jak idiot.... Dík za trpělivost!!!
__construct
Profil
standa25:
je to všechno? Jak to ted budu spouštět? Promin, jsem začátečník, vím, že se ptám jak idiot.... Dík za trpělivost!!!
Nepýtaš sa ako idiot - toto je vec čo dá niekedy zabrať aj skúsenejším ;-)
Inak pokiaľ sa chceš učiť MySQL tak odporúčam HeidiSQL klienta - som si ním nadmieru spokojný

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0