Autor Zpráva
doom
Profil *
Dobrý den, chci se zeptat na správnou konstrukci databáze. Jak udělat správně aby nevznikala hláška navíc 320 B? Nejde mi o to obejít to, ale správně navrhnout tabulku. Nevím bohužel jak. Rozhoduje tam kolem tolik věcí a tohle mi moc nedá spát :-( páč jsem zastáncem šetření místa. Je to asiblbej dotaz, ale jsem asi puntičkář. Děkuju
ninja
Profil
Jak udělat správně aby nevznikala hláška navíc 320 B?

Tím se vůbec netrapte. Máte tabulky správně normalizované? Máte vhodné indexi? Používá je db engine při dotazech?
doom
Profil *
Ninja, tak ted si do mě zaseknul hvězdici :-) SQL moc právě neumim jen navrhnout tabulky aby to mělo spojitost a fungovalo to :-)
123456789
Profil *
Tak si vyberte, buď "Nejde mi o to obejít to, ale správně navrhnout tabulku. Nevím bohužel jak." nebo "SQL moc právě neumim jen navrhnout tabulky aby to mělo spojitost a fungovalo to". Odporujete si ve dvou po sobě jdoucích příspěvcích.
doom
Profil *
Jde mi o to vědět třeba v Varchar za jakých podmínek mám vypsat výchozí třeba 0 atd.
Nox
Profil
doom:
1) Daná hláška je trochu matoucí -> toto není důsledek špatného návrhu, tohle místo (320B; u MyISAM) vzniká při mazání záznamů

Odstranění se provede příkazem OPTIMIZE table.... ale ne že to budeš dělat za každým deletem ;) jednou denně je to v pohodě, u InnoDB to nejspíš není potřeba vůbec
nějaké info viz http://community.bbgamezone.net/index.php/topic,2772.0.html

2) 320B je docela směšná položka a to jsem občas taky puntičkář

3) „Jde mi o to vědět třeba v Varchar za jakých podmínek mám vypsat výchozí třeba 0 atd.
Moc nechápu dotaz a hlavně jeho souvislost s [#1], ale...

Nenastavujte něco protože je to bude vypadat dobře, ale prostě když to potřebujete a má v daném případě smysl
Pokud má smysl aby měly záznamy výchozí 0, tak dejte 0, když ne, tak třeba nic.... záleží co chceš udělat
doom
Profil *
Na uvedenym příkladě je optimalizace po každým mazání. Proč by nebylo vhodný to tak udělat?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0