Autor Zpráva
Honzicek
Profil *
Dobrý den, mám tento script :
             <div id="news">
            
<?php
    require_once "config.php";
    $query = MySQL_Query("SELECT `nazev`,`popis`,`clanek`,`hit`,`Datum`,`Autor`,`id` FROM `clanky` ORDER BY id") or die (mysql_error());
            echo "<br>";
                echo "";
            $Pocet=0;            
            while($Vysledek = mysql_fetch_array($query)){
                $Pocet++;
                echo "
              <table width='600' cellspacing='0' cellpadding='0' align='center'>
        <tr>
          <td height='31' align='center' colspan='2' background='images/submenu-bg.gif' style='color:white;font-weight:bold;font-variant:small-caps;'>            <strong>".$Vysledek['nazev']."</strong>          </td>
        </tr>
        <tr>
          <td background='images/webnews.gif' height='100' class='contenu_news' width='250'

        </td>
         <td bgcolor='#353231' class='contenu_news' valign='top'>
".$Vysledek['popis']."
        </tr>
        <tr>
          <td height='20' colspan='2' align='center' bgcolor='#272423'>
            ".$Vysledek['Datum'].", <strong><a href='#'>".$Vysledek['Autor']."</strong></a> -<a href='#'>Komentáře (0)</a>, <a href='novinky.php?read=".$Vysledek['id']."'>Přečíst celé</a>          </td>
        </tr>
      </table><br>
                        ";
            }
            echo "</table><br>";
?>        

                    </div></div>


Problém je že nevím kam mám napsat to
mysql_query("set names utf8");
Poradíte prosím kam? Děkuji
panther
Profil
Honzicek:
Problém je že nevím kam mám napsat to
ideálně asi úplně na začátku. Nemyslíš, že po vykonání dotazu je pozdě?
Honzicek
Profil *
jasně ale když tam dám
 $query = MySQL_Query("SELECT `nazev`,`popis`,`clanek`,`hit`,`Datum`,`Autor`,`id` FROM `clanky` ORDER BY id") or die (mysql_error());
mysql_query("set names utf8");
Tak se nic nestane
panther
Profil
Honzicek:
když píšu na začátek, tak tím myslím začátek (= 1. řádek) a ne až po výběru z DB.
Kajman_
Profil *
Je to třeba napsat mezi connect a mysql_query. Klidně i do souboru config.php hned za connect.
Honzicek
Profil *
tak už ti jde, ale stejně, i když tam mam utf8_czech_ci mi to vypíše třeba : P?e?íst celé, a v db to mám normálně, takže Přečíst celé..
__construct
Profil
Možno blbá otázka (ale veľa ľudí na to zabúda) - v akom kódovaní máš uložený skript ?
Honzicek:
P?e?íst
Toto môže byť ANSI/ASCII - presne znaky č,ř .. atď tam chýbajú (ale napr. á,í.. tam sú .. )
Honzicek
Profil *
windows-1250
__construct
Profil
Honzicek:
Tak to zmeň na UTF-8 :-)
Honzicek
Profil *
pořád to stejně nejde.. Takle to vypadá
__construct
Profil
Podľa mňa máš dáta v DB uložené ako Win-1250 pretože keď si prepnem v browsery CP tak to vidím lepšie (až na tie č,ř..) .. Si si istý, že máš UTF-8 tabuľku ?
Honzicek
Profil *
Joker
Profil
Honzicek:
pořád to stejně nejde
Nejsou už náhodou data uložená "rozhozeně" kvůli tomu, že to předtím bylo v různém kódování a z odesílacího formuláře to přišlo špatně?

Mimochodem, odesílací formulář je v jakém kódování?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0