Autor Zpráva
mardon
Profil
Řeším teď problém mám dvě PC kubuntu -apache 2.2.12, PHP 5.2.10, MySQL 5.1.37 a na něm mi fungují skripty
a notebook z win 7 na něm jsem si naistalovala apache 2.2.15, PHP 5.2.13, MySQL 5.1.46 a přenesla jsem skript z kubuntu a objevuje se mi hlášení z MySQL, že nějaké filed doesnť have default value. Chybovému hlášení rozumím, jen mě překvapuje že na kubuntu skripty fungují, může být problém v konfiguraci MySQL na win7? Ráda bych se skripty pracoval stejně na obou PC.
Kajman_
Profil *
Nemáte u těch mysql nastavený jinak sql_mode?
mardon
Profil
Kajman:
Nemáte u těch mysql nastavený jinak sql_mode?


Ano máte pravdu, když kouknu do phpmyadmina na kubuntu v sql_mode nemá nic, na win7 je tam několik položek, co teď stím ? Jaké je doporučené nastavení a jak to změním?
Kajman_
Profil *
Jaké je doporučené nastavení

Záleží jen na Vašich potřebách. Každá aplikace si to může v případě potřeby změnit. Pro vývoj se např. může hodit přísnější nastavení - třeba ONLY_FULL_GROUP_BY.

a jak to změním?

Viz. 4. a 5. odstavec na odkazované stránce.
mardon
Profil
Kajman:

Díky moc, prozatím jsem to vyřešila úpravou my.ini stejnou jako na linuxu. Ještě tu mám skript, kde se mi pro změnu vůbec nezobrazuje obsah stránek, to bude pro změnu asi problém s různým nastavením PHP, kdyby jste náhodou měl podobnou užitečnou radu.
nightfish
Profil
mardon:
Ještě tu mám skript, kde se mi pro změnu vůbec nezobrazuje obsah stránek, to bude pro změnu asi problém s různým nastavením PHP, kdyby jste náhodou měl podobnou užitečnou radu.
Upravit php.ini, konkrétně:
error_reporting = E_ALL
display_errors = On

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0