Autor Zpráva
Sirius
Profil
Zdravím, snažím se marně nastavit MySQL, aby bylo dostupné i mimo localhost. Apache mám nastavený, aby poslouchal IP 192.168.0.101, což je lokální IP serveru a práva do administračních složek pro IP 10.0.0.1, což je IP jednoho z routerů, přes který (bůh ví proč) se lze jedině připojit na server z místní sítě. Ale nastavit MySQL se mi nedaří, zkoušel jsem snad vše co jsem kde nalezl. Port 3306 mám přesměrovaný stejně jako 80 pro Apache, takže tam by problém být neměl. V konfiguračním souboru / v phpMyAdmin (přístupném pouze přes 10.0.0.1) jsem zkoušel měnit všechny různé IP na všechny různé kombinace a bohužel nic nepomohlo. Měnil jsem i údaje pro připojení v samotným skriptech, také nic. Dostal jsem se i k nějaké replikaci serveru... Můžete prosím poradit?
__construct
Profil
MySQL je samostatná služba - tak ako aj Apache a nemá s ním nič spoločné. Na port 3306 sa dostaneš (pokiaľ Ťa tam pustí firewall) zo siete bez problémov.
Akým užívateľom si sa tam prihlasoval ? ROOT funguje iba z localhostu. Musíš si vytvoriť ďalšieho užívateľa(alebo zmeniť existujúceho), ktorý bude mať povolené pripájať sa aj z iných PC (viď. návod)

GRANT ALL PRIVILEGES ON *.* TO 'uzivatel'@'%' IDENTIFIED BY 'heslo' WITH GRANT OPTION;

% - znamená z ktorej koľvek IP adresy; môžeš zadať konkrétnu IP, alebo IP siete .. (viď. manuál)
Sirius
Profil
__construct:
Že MySQL je samostatná služba to vím, Apache jsem uváděl hlavně kvůli těm IP, jsou-li pro nastavení potřeba.

Vytvořit uživatele jsem zkoušel a nepomohlo to, localhost mám v hosts file přesměrovaný na 10.0.0.1, bere-li to úvahu. Zkusím to znovu, díky.
__construct
Profil
Teraz dobre nechápem o čo sa snažíš ?
Ak máš Win:
spusti CMD.exe
cd "C:\mysql\" #tam zadáš Tvoju cestu k mysql zložke
mysql.exe -u uzivatel -p -h 192.168.0.101

tak sa stane čo ?
Sirius
Profil
__construct:
Vyzve mne to k zadání hesla a poté žádná odpověď. //Edit: Vrátí chybu, že nepřichází odpověď.

Zkoušel jsem teď na http://www.canyouseeme.org/ kontrolovat, zda je port 3306 průchozí a není, narozdíl od 80 (který má naprosto stejné nastavení). //Edit: Tak asi průchozí bude, akorát nepřichází odpověď. Po vypnutí Apache totiž neodpovídá ani port 80.

Vytvoření nového uživatele nepomohlo.
__construct
Profil
Sirius:
Vytvoření nového uživatele nepomohlo.
To by som netvrdil ..

Vrátí chybu, že nepřichází odpověď.
Podľa mňa si si tam, niečo domrvil, keď si sa to pokúšal nakonfigurovať ..

Zkoušel jsem teď na http://www.canyouseeme.org/ kontrolovat, zda je port 3306 průchozí a není
Ono to testuje verejnú IP adresu - takže pokiaľ ten MySQL server je za routrom a nemáš nastavený port-forwarding nebude ho vidieť ..
Sirius
Profil
__construct:
Podľa mňa si si tam, niečo domrvil, keď si sa to pokúšal nakonfigurovať ..
Vždy když to nefungovalo s tím co jsem zadal, tak jsem vrátil původní nastavení a zkoušel odznovu. Tím to nebude.

takže pokiaľ ten MySQL server je za routrom a nemáš nastavený port-forwarding nebude ho vidieť ..
Je dokonce za dvěma a na obou je správně nastavenej port-forwarding.

Edit: Vyřešeno. Nevím proč, ale MySQL je narozdíl od Apache přístupný (pro připojení mimo administraci pouze) přes 127.0.0.1 (localhost mám přesměrovaný na 10.0.0.1). Po úpravě připojování se přes 127.0.0.1 místo localhostu v konfiguračních souborech už to jede. Díky za pomoc.
Davex
Profil
Podívej se po položce bind-address v konfiguračním souboru (viz mysql => vzdalena sprava).
Sirius
Profil
Davex:
Tu jsem taky zkoušel měnit. Teď aspoň vím k čemu je. Díky.

Jinak ten port-forwarding je úplně zbytečnej. MySQL komunikuje pouze s Apachem na lokálu, připojení zvenčí nepotřebuje. Stejně mám administraci omezenou pouze na svoji IP (v konfigu apache).
Kajman_
Profil *
Pokud máte v konfiguráku mysql nastavenou bind-address, tak ji zakomentujte.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0