Autor Zpráva
Peter45
Profil
Admina mam vo win-1250,pouzivam fck editor ked dam teda odoslat alebo update data tak ich zobrazi ok vid scren,ale v db uz su bez.
Odkaz
A samozrejme na webe je takties diakritika v haji,avsa iba ta ktora sa taha z db.Rucne vlozene ňňňľľľšššččč funguje.
Subor.php mam otvoreny v pspad,format win-1250 a aj ho tak ulozim nahram na web a stale nic...(vsetko som to skusal uz aj v utf a nepomohlo).
Databazu skusam menit ci uz tak alebo onak nepomaha...Zas mam tento problem na hostingu ktory sa mi dostal pod ruku
nightfish
Profil
Problémy s diakritikou s jejich řešení jsou popsána v místním FAQ.
Peter45
Profil
Prosim vas o vysvetlenie a dakujem za linky ktore su mi k nicomu.
Zapisem data do DB,tieto data (cisty text) citam z DB na troch hostingoch,(do DB mam povoleny externy vstup)z toho len na jednom hostingu mi nefunguje diakritika...ako je to teda mozne?Moze byt chyba v hostingu?
Laman
Profil
a je ten link skutečně k ničemu?
zkus si po spojení z databází zavolat:
mysql_query("set names cp1250");

je to hned první věc na té odkazované stránce, vysvětlit to neumím, ale moje problémy s diakritikou v databázi to vyřešilo a krom jiného jsou v tom FAQ i odkazy na další informace
kazlik
Profil
Mě to dělalo při vkládání přes PMA, když jsem to vkládal přes web tak to šlo normálně ta diakritika.
mckay
Profil
Laman:
je to hned první věc na té odkazované stránce, vysvětlit to neumím, ale moje problémy s diakritikou v databázi to vyřešilo
To není volání ale nastavování kódování při tomto připojení k databázi :).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0