Autor Zpráva
bori
Profil *
Ahoj všem,
mám v PC Win 7 a nainstaloval jsem si Vertrigo server. Bohužel mi nefunguje v něm MySQL a hlasí mi to: MySQL database server does not work correctly. Check whether other applications use the important port (3306) and terminate them. Moreover, check firewall settings and correctness the configuration files.

Nevíte co s tím je? Jak MySQL rozchodím?

Díky
nightfish
Profil
A zkontroloval jsi, jestli ostatní aplikace nepoužívají port 3306? Máš ve firewallu na port 3306 výjimku?
radas
Profil *
bori:
vritrigo se rado hada se skypem, tak pozor na to...možna to bude tim...
nightfish
Profil
radas:
vritrigo se rado hada se skypem
obecně se cokoliv co běží na portu 80 (Apache, IIS) rádo hádá se Skypem
bori
Profil *
Nezkontroloval, nevím jak zjistím, zda-li jiný program používá port 3306.. Můžete mi poradit? Děkuji
Worker
Profil
Jak MySQL rozchodím?
Skúste spustiť Vertrigo server ako správca (pravé tl. myši - vybrať z ponuky)
nightfish
Profil
spusť
netstat -a -b -n

a ve výpisu hledej řádek TCP 0.0.0.0:3306 0.0.0.0:0 NASLOUCHÁNÍ
pokud jej najdeš, tak na následujícím řádku je v hranatých závorkách uveden konkrétní program
bori
Profil *
Nemohu ve Win7 najít Spustit, a když zadám v nabídce Start do položky Hledat tento příkaz
netstat -a -b -n
nic se mi neobjeví.. Můžete mi poradit, kde ve win7 najdu spustit? Díky
Worker
Profil
Skusili ste moju radu spustiť Vertrigo server ako správca?
Ako spúštate Vertrigo?
Ak nemáte ikonu VertrigoServ na ploche tak si ju vytvorte ako odkaz. C:/Program Files/VertrigoServ/Vertrigo
bori
Profil *
Worker:
Ve Win mám pouze vytvořen jednen uživatelský účet s oprávněním admin, takže si myslím že tím to nebude.
Worker
Profil
Skúste najskôr zavrieť Vertrigo server: Shutdown and exit.
Potom ak nemáte na ploche ikonu VertrigoServ, tak si najdite spúštací súbor Vertrigo.exe (je v C:\Program Files\VertrigoServ\Vertrigo.exe), kliknite na tento súbor pravým tlačítkom myši a z ponuky vyberte Spustiť ako správca.
Potom napíšte výsledok.
bori
Profil *
Zkusil jsem to Spustit jako správce jak navrhuje Worker a funguje to. Jak to mám udělat, abych spustil program klasickým způsobem a přito m se spustil jako správce?
Pavel125
Profil *
Dobrý den, mám podobný problém. Server mi sice běží, ale nefunguje localhost. Mám W7 x64.
Na XP mi to běží bez problémů. Děkuji za případné rady.
Davex
Profil
Adresa 127.0.0.1 funguje? Máš v souboru C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts řádek
127.0.0.1 localhost?
Pavel125
Profil *
Ano mám.
DeznekCZ
Profil *
Jak to udělám aby se mi mohl někdo na MySQL připojit? Děkuji
Krakatoa
Profil
DeznekCZ:
Příště založ nové vlákno.
Normálně, dáš mu veřejnou IP a port, na kterém ti jede MySQL, popř. možná budeš muset nasměrovat port na PC, na kterém ta MySQL je, z posledního bodu, kde je veřejná IP.
NickNejaky
Profil *
Ahoj. Prosím vás mám problém s vertrigem. Naistaloval jsem ho a v návodu se píše že se mám do phpmyadmin příhlásit pod jménem root s heslem vertrigo, ale když tak učiním hodí mi to "#1045 Nepodařilo se přihlášení k MySQL serveru Nepodařilo se připojit jako controluser, který je nadefinován v nastaveních." Vůbec nechápu co se děje. Zkoušel jsem co se dalo. Přeinstaloval jsem ho několikrát, naistaloval jsem i nižší verzi nic. Pořád stejné. Divné je že když zadám do prohlížeče local host a server běží tak dole je uvedeno "MySQL password status (for root):The default MySQL password has been changed" ... jenže já jsem žádné heslo neměnil. Sotva jsem to spustil. Nevíte čím by to mohlo být a jak by se to dalo vyřešit? Moc děkuji.
Kajman
Profil
phpmyadmin myslím potřebuje dalšího uživatele bez root (super) oprávnění. Zkuste např. adminer.
berounsky
Profil
info pro všechny kdo se s tím perou...
je nějaký problém nové verze Vertriga 2.29.

Vertrigo verze 2.28 funguje ve Windows 7 (x32) i 8 (x64) bez problémů

- ve verzi 2.29 je nějaký problém s modulem MySQL - viz. chybový popis události:

"Popis ID události 100 ze zdroje MySQL nebyl nalezen. Součást, která tuto událost vyvolává, buď není v místním počítači nainstalována, nebo je její instalace porušená. Můžete tuto součást opravit nebo nainstalovat do místního počítače.
Pokud událost pochází z jiného počítače, byly s událostí uloženy také informace potřebné pro zobrazení.
K události byly připojeny následující informace:
C:\VertrigoServ\mysql\bin\v_mysqld.exe: ready for connections.
Version: '5.5.24' socket: '' port: 3306 MySQL Community Server (GPL)"


Takže nutné kroky pro správnou činnost Vertrigo ve WIN 7 a WIN 8 jsou:
1) instalovat do jiného adresáře než "Program files (x86)" - nejlépe C:/Vertrigoserv/
2) zabránit kolizi portu 80 - nastavit (zaškrtnout) na Skypu alternativní porty ...
3) vše ostatní pak funguje automaticky - případně podle vlastního nastavení ...


celý popis problému viz. Vertrigo 2.29 - Win 8 "stránku nelze zobrazit"
hodně úspěchů
Bery

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0