Autor Zpráva
kuku
Profil *
Dobrý den,
chtěl bych poprositě někoho zkušeného ohledně databází jestli by neporadil: jak udělat pokud mám v databázi položky: Datum a Udalost. A jak udělat aby se mi zobrazovali události jen poslední tři měsíce: např:

V databázi jsou události od: Červen, květen, březen, duben ... -> aby se zobrazili jen ty od března do června. To stejné pokud bude: Listopad, řijen, září, srpen, červenec... -> tak aby se automaticky zobrazili jen ty od listopadu do záži atd.

Select datum, udalost Where data() ??? ale dál už bohužel nevím, někde jsem se dočelt že by to mělo jít příkazem interval, ale nepřišel jsem bohužel jak jej aplikovat. předem moc díky za každou radu.
nightfish
Profil
SELECT datum, udalost FROM tabulka WHERE datum > DATE_SUB(CURDATE(), INTERVAL 3 MONTH)
kuku
Profil *
Děkuji za odpověď, ale nvím proč, ale menšítko datum > date_sub mi to nějak nebere :-/. Nezobrazí to vůbec nic
Kajman_
Profil *
kuku:
A sloupec datum máte typu date nebo datetime?
kuku
Profil *
Typ jsem původně používal Datetime, ale už jsem ho předělal na Time, bohužel pořád to nic neprovede. Pokud zadám tuto klauzuli:

<redactor:listing id="pokus" name="pokus" filter="datum > DATE_SUB(CURDATE(), INTERVAL 3 MONTH" /> (podle admina se klauzule píše od slova Where)

tak to zobrazí úplně všechno a ještě se pod výpisem položek databáze, zobrazí datum > DATE_SUB(CURDATE(), INTERVAL 3 MONTH
kuku
Profil *
Pokud jsme zadal do filter např: datum BETWEEN CURDATE() and date( '2010-08-10'), tak to fungovalo, ale to není to co já potřebuji
kuku
Profil *
takže problém proč se to zobrazuje je vyšeřen, musí tam být místo > &gt;
kuku
Profil *
Tak takto klauzule mi zobrazí z 12 měsící všechny kromě ledna, února
Kajman_
Profil *
ale už jsem ho předělal na Time
Pokud máte ten sloupec datového typu time, tak tam žádné datum být nemůže.

Ve filter tam chybí na konci závorka.

A pokud tam máte datumy i z budoucnosti a ty nechcete, zkuste
datum BETWEEN DATE_SUB(CURDATE(), INTERVAL 3 MONTH) AND CURDATE()
kuku
Profil *
Moc děkuji, tohle vypadá super, zatím to dělá co má, uvidím jak se to bude chovat v systému. Ještě jednou děkuji!!
Kajman_
Profil *
Mělo by to zobrazit třeba dnes od 16.3.2010 00:00 do 16.6.2010 00:00. Pokud se má zobrazovat od 1.4.2010 00:00 do 30.6.2010 23:59:59 muselo by se to zapsat jinak.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0