Autor Zpráva
vasio
Profil *
Ahojte,

nevíte někdo kde se dá stáhnout nějaká ta databáze s kraji a pod nimi města + obce a + PSČ? Chtělo by to něco kde jsou data uspořádaná a né jenom volně napsaná, tím myslím aby třeba město česká lípa mělo nějaký id_kraje 8 a kraj liberecký měl id 8, doufám že mi rozumíte :), jinak stojí to normálně něco přes 5 000,-Kč tak se mi do toho nechce, moc by jste mi ušetřili, díky za vše! Have you nice day ;-).
__construct
Profil
Stačí niečo takéto?
vasio
Profil *
Jsou to jen databáze pošt, snad se mi to bude hodit ale potřebuji hlavně kraje a jejich města. Mohl bych si i udělat databázi z takto tříděných informacích: soubor s města a obcemi z kraje -> Ústecký kraj -> nějaké města a obce a ulice, pak zvláš't, Liberecký -> nějaké města a obce a ulice atd.... Jakkoliv tříděný ale hlavně aby tam byl to třídění abych nemusel klikat přes 5 000 měst a obcí a to nemluvě o ulicích. Děkuji ale není to co hledám.
vasio
Profil *
A samozřejmně tam musí být taky kraje.
vasio
Profil *
*okres :)
TomášK
Profil
Kde se to dá sehnat za 5 000 Kč? Na stránkách ministerstva vnitra se dá stáhnout i seznam jednotlivých adres ve formátu xml. Ale jaké jsou k tomu licenční podmínky netuším.
vasio
Profil *
Díky, to je přesně to co jsem hledal :-). No za 5 000 jsem viděl nabídku databáze v mysql a to se mi zdálo dost přehnaný ale přes 2 000 000 řádků se mi fakt psát nechtělo :-D. Díky!
somebody
Profil
Mily vasio,
jde vidět že opravdu nemáš ani ponětí o čem to mluvíš.
Částka 5.000 za databazi o které mluvíš je směšný pakatel. A 5.000 nebylo za db jakožto data ale za vytvoření jej z dumpu které ti poskytne ministerstvo.
DB od ministerstva se nikdy nesmí prodávat za účelem zisku.

Mužeš prodávat maximalně aplikaci, která ti ji vytvoři, bude aktualizovat a pomohat v ni vyhledávat.(Ano musi se aktualizovat, tusim ze vychazi aktualizacni soubor kazdy tyden)
Naprogramovat si sam takovou aplikaci ma x-násobně větší hodnotu než 5tis. Sám jsem toto vyvíjel, vím o čem mluvím.

Ono neni db a db. Jeslti chces tupou db bez aplikačni vrstvy tak si zažádej na odkazu výše. Dojde ti CD a na něm dostupná db i s daty.
Pak ještě existuje můstek na dotazy na db, přímo přes jejich aplikaci. Je to však omezeno denním limitem dotazu.
TomášK
Profil
somebody:
Pokud klikne na odkaz výše, tak si na té stránce stáhne soubor s databází, o žádné objednávání CD nejde. Soubory jsou snadno parsovatelné ve formátu XML, udělat nad tím vyhledávání mi přijde úkol tak asi za těch 5 000Kč, ale ne x-krát víc. 5 000Kč za převedení xml do pár tabulek mi přijde trochu nadsazené. Ale možná nejsem tak zdatný obchodník...
somebody
Profil
TomášK:
To bude tím že mluvíme, každý o nečem jiném.

Já mluvím o kompletní UIR-ADR na které funguje vyhledávání na mapy.cz, sreality.cz apod.
Ano vaše adresa s xml adres je opravdu za onu částku kterou zmiňujete.
vlastik
Profil *
http://psc.fesak.cz - ta se dá sehnat obce podle okresů - i přidružené obce - vše se kopíruje

PSČ obec m.n.m. PPZ stará SPZ kraj nová SPZ

56943 Bělá u Jevíčka 396 1258 SY Pardubický E
56943 Smolná 410 1368

vlastimilressler@seznam.cz

počet obyvatel,nadmořská výška a PPZ se musí najít na Internetu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0