Autor Zpráva
mixxo
Profil
Zdravím vás, mam taky problém s funkciou count. Mam dve tabuľky jedna je diskusie(id, nadpis...) a druha je komentáre (id, id_diskusie...) a potrebujem zistiť počet príspevkov k danej diskusii. Našiel som si par návodov( tento presne popisuje môj problém http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=9&topic=111122 ) ale aj tak mi to stále nejde.
Tuto mam script na vypísanie diskusii a tam by som chcel dat rovno aj počet komentárov. Môžete mi s tým pomôcť? Diki moc.
<h1 style="text-align:center;">Diskusie</h1>
<?php
      require "admin/db.php";
      $sql = mysql_query("select * from diskusie ORDER BY id DESC");
      while ($data = mysql_fetch_array($sql, MYSQL_BOTH)){
$text = $data["text"];
$nadpis = $data["nadpis"];


  echo "<hr /><h3><a href=\"index.php?menic=diskusiakon&amp;id=".$data['id']."\">$nadpis</a></h3>
  <p>$text</p>";
  }    

?>    
__construct
Profil
mixxo:
ale aj tak mi to stále nejde
Máš to rozbité.
mixxo
Profil
No neviem presne ako to mam rozbite(pozeral som si aj tu stránku:D) ale proste do hentoho scriptu chcem zakomponovať ten výpis poctu komentárov a neviem si s tym rady.
__construct
Profil
Keď nevieme aké tabuľky v DB máš tak Ti ten dotaz nezostavíme ..
jenikkozak
Profil
mixxo:
Vlákny, která zakládal lopik007, se raději neinspiruj, neboť je to samý OT, protože on sám neví, co chce.
Ale je tam odkaz na Některé časteji řešené dotazy pro MySQL, kde je příklad „Počet komentářů ke článku“, který se právě hodí na vyřešení tvého problému. Ještě jsem ti jej upravil, počet příspěvků získáš pomocí $data["pocet_komentaru"]:
$sql = mysql_query("select
d.*,
count(k.id_textu) pocet_komentaru
from diskusie d
left join komentare k
on d.id=k.id_diskusie
group by d.id");
mixxo
Profil
jenikkozak:
Diki moc za pomoc. Neviem čo by som robil bez tejto stránky(fóra):D. Jedine som tam musel zmeniť to id_textu na iba id. ale to je už len taka maličkosť. Ešte raz diki moc .
jenikkozak
Profil
mixxo:
Ach ano, to jsem přehlédl, promiň.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0