Autor Zpráva
mArt
Profil *
Ahoj,
zajímala by mě jedna drobnost...

Ukládám do jedné tabulky nový záznam s novým ID a potřeboval bych, aby se automaticky ve druhé tabulce vytvořil nový defaultní záznam, který bude mít stejné ID a to bude zároveň cizím klíčem. Ve druhé tabulce pak může uživatel vytvářet další záznamy, které budou mít stejný klíč, ale podmínkou je aby tam byl alespoň jeden.

Momentálně to dělám tak, že pokud vznikne v první tabulce nový záznam, tak ho ihned po uložení podle vložených hodnot PHPkem načtu a přečtu si jeho ID. ID pak vložím do druhé tabulky jako cizí klíč k defaultního záznamu. Mohu tento proces nějak vyřešit na straně MySQL abych nemusel používat PHP? Asi se to bude řešit pomocí triggerů či něčeho podobného, ale tomu bohužel zatím moc nerozumím.

Můžete mi prosím poradit?
Děkuji
Kajman_
Profil *
Ano, díky triggeru to půjde, pokud je hosting podporuje.
mArt
Profil *
Právě teď jsem zkoušel příklad, na který jsi reagoval právě ty TRIGGERY v MySQL a funguje to pěkně :) Jen jsem zatím sám žádný triggen nevytvářel takže to testuji systémem pokus omyl a pročítám LinuxSoft. Každopádně, v zásadě nevím, jak do triggeru předat právě vytvořené ID z první tabulky.
Kajman_
Profil *
Když uděláte trigger after insert doprvnitabulky, tak bude id v NEW.id

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0