Autor Zpráva
kokolino
Profil *
čawte
mám problém s ktorým som sa doteraz ešte nestretol a tak sa obraciam na vás
FK pridávam do tabuľky nasledovne :
alter table bakalarka.objednavky add foreign key (id_uzivatela) references bakalarka.uzivatel (id_uzivatela);


tak mi to hodi tuto chybu chyba je tu aj štruktúra tabuliek

prečítal som si o tej chybe tuto ale nevedel som to odstranit
Kajman_
Profil *
Nemáte překlep v názvech sloupců nebo tak něco? Máte všechny id uživatelů použitých u objednávek? Co vypíše tento select?
select o.id_uzivatela from objednavky o
left join uzivatel u on o.id_uzivatela=u.id_uzivatela
where u.id_uzivatela is null and o.id_uzivatela is not null 
kokolino
Profil *
Kajman:
preklep tam nie je, aj keby bol potom by prišla hláška, že taký stĺpec neexistuje co sa nedeje
Váš selekt skončil tak, že žiadny záznam neexistuje

čo je spôsobené podľa mňa tým, že tabuľka uzivatel je naplnená ,ale tabuľka objednavky nie je pretože tam najprv musím dať FK ,ale to sa mi nedarí.
TomášK
Profil
Kdysi jsem na tuhle hlášku narazil, ale nevzpomenu si, jak jsem to vyřešil. Mám pocit, že ta chybová hláška je úplně mimo, jediná užitečná informace, kterou říká, že je někde chyba. Pošli ještě
show create table  ... 
pro obě tabulky. Zřejmě to byla hodně ošklivá chyba, jinak bych na ni zapomněl - nějaký překlep, špatný engine, chyba v konrkétní verzí databáze nebo něco podobného. Chvíli jsem hledal a povedlo se mi najít dotaz, který mi spadne se stejnou chybou:
CREATE TABLE `tabulka` (`id` INTEGER, CONSTRAINT FOREIGN KEY (`id`) REFERENCES `dummy` (`xxx`)) ENGINE=INNODB;

Stejnou chybu to hlásí, at už tabulka dummy existuje nebo ne.
kokolino
Profil *
TomášK, Kajman:
takže už viem, kde je chyba
tabuľka uzivatel má ENGINE= MyIsam
tabuľka objednavky má ENGINE= InnoDB

obe som vytvára rovnako cez phpmyadmina, nechápem ako sa to mohlo stať , vie mi ešte niekto povedať aký je rozdiel medzi tými dvoma ENGINE ?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0