Autor Zpráva
mořeplavec
Profil *
Zdravím všechny čtenáře.
Jako semestrální projekt jsem dostal vytvoření aplikace pro "virtuální bar".
Zjednodušené zadání:
Vytvořit portál, kde bude:
Obsluha (v tabulce databáze: jméno, příjmení, přihlašovací jméno, heslo, email, mobil) mít možnost zapisovat denní prodej do "inventury". Ukládat do databáze se bude u jednotlivých položek produktů zboží (řazených v kategoriích (například víno, pivo, pochutiny....) denní prodej, "fasování", od předešlé směny se v aplikaci připočte konečný stav zboží (případně připočte "fasování") a zobrazí se jako počáteční stav. Z těchto dat se vypočte denní prodej (výsledná) tohoto produktu a celkový prodej veškerého zboží = tržba za směnu.
Provozní bude mít možnost přidávat kategorie zboží, jednotlivé produkty (jeho cenu, název, jednotku (například litry, kusy, hmotnost...). Aplikace mu umožní sledovat prodej jednotlivých produktů v jím zvoleném časovém horizontu nebo u jednotlivých obsluhujících. Dále možnost sledovat jednotlivé "inventury" za jím zvolené směny.

Mým problémem je, že vůbec nevím, jak mám navrhnout tabulky databáze a jak je propojit, abych mohl zobrazit vše jak je potřeba.
Předem děkuji za pomoc
Kajman_
Profil *
Nebojte si ty tabulky navrhnout. Lze je upravovat, když přijdete na to, že nějaká data tam chybí, nebo že nesplňují normální formy. Předtím může být užitečné přečíst si skripta nebo nějakou knížku o relačních databázích.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0