Autor Zpráva
World
Profil
Dobrý den, potřebuji nejspíše trochu objasnit rozdíl mezi JOIN (INNER JOIN je prý to samé, co jsem se dočetl, nevím co je na tom pravdy) a LEFT/RIGHT JOIN. Pouze JOIN mohu použít pokud sloupce `table1`.`id` = `table2`.`account` mají typ index/primary? Protože teď jsem v mých skriptech používal vždy LEFT JOIN a zjistil jsem, že pouze s JOIN je to mnohem rychlejší, ovšem zase všude bez hlavě nemohu nastavit JOIN, protože pak se některá data nevyberou (která by měla). Děkuji za odpověď.
ShiraNai7
Profil
Na indexu nezáleží, ale měly by tam být kvůli optimalizaci (aby to bylo rychlejší).
Rozdíl mezi LEFT/RIGHT (nebo OUTER) JOIN a obyčejným JOIN (nebo INNER JOIN) je takový, že ten první vrací i řádky, ke kterým nenajde odpovídající řádek v tabulce kterou joinuješ (sloupce jsou pak NULL). Obyčejný JOIN je nevrací.
World
Profil
Dobře, děkuji za objasnění.
PanP
Profil
Zdravim,muže mi někdo pomoct připojit tabulku s nazvem OBRAZEK ?

$result = mysql_query("SELECT * FROM uni1_users order by darkmatter DESC limit 10");


potřebuju připojit k tý databazi OBRAZEK s tabulkou ID

dik
pcmanik
Profil
PanP:
Tvoj popis je nejasny a neda sa z neho pochopit co chces.
PanP
Profil
pcmanik:
$result = mysql_query("SELECT * FROM uni1_users order by darkmatter DESC limit 10");


to je připojená 1tabulka a potřeboval bych připojit ještě jednu OBRAZEK s sloupcem ID
pcmanik
Profil
PanP:
To nieje pripojena 1 tabulka, ale vybrana jedna tabulka. Nevies to dobre popisat, ale bude to asi vyzerat nejak takto:

SELECT * FROM uni1_users, obrazek WHERE obrazek.id = uni1_users.id ORDER BY darkmatter DESC LIMIT 10


Joiny asi nepotrebujes.
PanP
Profil
Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /data/web/virtuals/6907/virtual/www/index_top.php on line 110


$result = mysql_query("SELECT * FROM uni1_users, obrazek WHERE obrazek.i1d = uni1_users.i1d ORDER BY darkmatter DESC LIMIT 10");
  

while($row = mysql_fetch_array($result))


110 řádek je
while($row = mysql_fetch_array($result))


id je ted i1d ,musel jsem ho přejmenovat
Tori
Profil
PanP:
Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given“ = "V dotazu byla chyba."
Používejte fci mysql_error(), dozvíte se, co bylo špatně:
$result = mysql_query("....") or die(mysql_error());
PanP
Profil
Tori:
dik

tak ted to píše
Parse error: syntax error, unexpected T_LOGICAL_OR in /data/web/virtuals/6907/virtual/www/index_top.php on line 110
Tori
Profil
Pokud jsem se překlepla, tak použijte třeba tohle:
$result = mysql_query("....");
if (mysql_error())
  echo "chyba sql: ".mysql_error();

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0