Autor Zpráva
libass
Profil
Dobrý den,

Řeším takový problém, že při registraci se odešle na mail zpráva s registračními údaji na konci emailu bude odkaz, pomocí němž se uživatelský účet aktivuje...taková zpětná kontrola registrace...prosím nenakopl by mě někdo jak tu zpětnou kontrolu udělat?..napadlo mě třeba náhodně vytvořit stránku v níž bude dotaz pro nastavení hodnoty v tabulce databáze např:. kontrola =1 a poté skript, který tu náhodnou stránku vymaže.Odkaz té náhodné stránky by se ukládal někam na ftp do nějaké stránky...a posílal by se na email...dalo by se takto řešit?..nebo existuje nějaké inteligentnější řešení..Děkuji Libor.
libass
Profil
oprava: Odkaz té náhodné stránky by se ukládal někam na ftp do nějaké složky...
Taps
Profil
libass:
Nejdříve si vytvoř strukturu databázové tabulky, kde v jednom sloupci bude např. aktivace a možné hodnoty bude 0 a 1. Dále je nutné do databáze ukládat nějaký generovaný hash na zakladě kterého bude uživatel identifikován.
Při zaregistrování se uživateli nastaví hodnota 0 a poté co v emailu klikne na odkaz tak bude přesměrován na danou internetovou stránku a poté se porovná obsah hashe s hashem, který je uložen v databázi. V případě že oba souhlasí tak se nastaví v databázi ve sloupci aktivace hodnota 1. Velmi šikovné je také mít časově omezenou dobu potvrzení aktivace.
Odkaz té náhodné stránky by se ukládal někam na ftp do nějaké složky...
Toto řešení mi přijde hodně nešikovné.
libass
Profil
jasně takže budu ukládat třeba zahashovaný uživatelský jméno a v té stránce bude poze kontrola zahashované buňky v tabulce s proměnnou, kterou v odkazu na stránku... odkaz.php?hash="tady bude ten porovnávací hash"uziv_jmeno="uživatelské jméno v databázi"..vyhledám záznam pomocí uživatelského jména a porovnám hashe...chápu dobře?...Dík
Taps
Profil
libass:
hash je náhodně vygenerovaný řetězec, který je poskládán z písmen a číslic.

Udaj v databázi vyhledáš pomocí hashe, který si vytáhneš z url, který bude v emailu. Pokud se hash z url bude shodovat s hashem, který je uložen v databázové tabulce tak není problém vyselektovat i jiné udaje daného řádku
libass
Profil
už chápu...dík..

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0