Autor Zpráva
Bobr K.
Profil *
Zdravím,
Měl bych otázku.
Jsem programátor PHP a vyvýjím aplikaci kterou pak budu hromadně prodávat. Tato aplikace využívá jako úložiště dat databázi MySQL. Musím zakoupit nějakou licenci MySQL? Musí být licence MySQL ke každému prodanému kusu?

Díky za každou odpověď, jsem těma licencema trochu zmaten.
Anonym
Profil *
A nejde tu aplikaci prodávat bez databáze? Spousta skriptů (např. e-shopy) je distribuována tak, že člověk musí mít ke zprovoznění webhosting s MySQL a skript aplikace pouze vytvoří databázi se strukturou tabulek, ale samotná MySQL v té distribuci zahrnuta není.
Bobr K.
Profil *
Takhle to samozřejmě bude, aplikace si pouze vytvoří tabulky do existující databáze.
Ale třeba tady čtu:
"To platí i v případě, kdy MySQL s vaší aplikací šířit nebudete, ale vaše non-GPL aplikace se bez MySQL neobejde."
Zdroj: http://www.linuxzone.cz/index.phtml?ids=9&idc=650

Tzn moje aplikace jako úložiště dat použivá MySQL a tudíž se bez MySQL neobejde. Musím tedy mít licenci?
Tori
Profil
Bobr K.:
Taky se tam píše „Komerční licenci nebudete potřebovat v případě, kdy sice vaše aplikace není pod licencí GNU GPL, ale MySQL žádným způsobem nešíříte a současně vaše aplikace není specificky na MySQL závislá.“. Což bych chápala tak, že použiji nějakou db vrstvu, které umí pracovat nejen s MySQL (ale právnička samozřejmě nejsem).
Možná by se vám peníze za právní konzultaci vrátily na zisku.
Bobr K.
Profil *
Tjn to jsem právě uvažoval že bych použil model konektoru a umožnil bych výběr mezi SQLite nebo MySQL.. Pak by to nebylo závislé na MySQL..
Jsem student a tudíž na nějaké právní konzultace moc nemám peníze :-(

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0