Autor Zpráva
Tomasekkk
Profil *
Zdravím Vás. Na webu mám katalog ve kterém vypisuji výrobky, které mají specifická výrobní čísla a jsou udělány takto. Pokud je to výrobek určený pro domácnost má výrobní číslo např. 21XXXX.05, pokud je to pro firmu má výrobní číslo např. 41XXXX.05, jenže když selectuju tyto výrobky přes ORDER by vyrobnicislo, tak samozřejmě zobrazí výrobek s vyšším číslem až někde na konci stránky, jelikož se jedná o stejný výrobek, rád bych jej vypisoval ihned za výrobkem, který začíná 21XXXX.05, můžete mi prosím poradit jakým způsobem SELECT přinutit, aby mi to tak nemíchal, vím, že to selectuje a seřazuje správně, ale pokud mám v katalogu stejné obrázky, můžou být návštěvníci zmateni. Děkuji za radu
xmark
Profil
Tomasekkk:
Přidej si do tabulky další sloupec, kam budeš to v.č. ukládat upravené tak, aby to odpovídalo požadovanému řazení.
Kcko
Profil
Tak to seřazuj podle ořiznutého sloupečku (mysql SUBSTRING)
Tomasekkk
Profil *
To ne, jedná se o export z jednoho účetního programu pomocí XML, takže bych nerad celou strukturu překopával :-(
Tomasekkk
Profil *
Kcko moc děkuju, pomohlo

ORDER by SUBSTR(zbozi_seznam.cislozbozi,2)
Kcko
Profil
Strukturu překopávat nemusíš, a můžeš si ten nový sloupeček připravit a jednim UPDPATE tam nasypat toto zkrácené číslo k řazení. Rozhodně to poté bude rychlejší než nyní.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0