Autor Zpráva
xlifer
Profil
Jak moc může dojít k zatížení webu (serveru) při publikování informací přes RSS kanál ?

Když vezmeme do úvahy, že bych zneužil takový kanál a nastavil čtečku RSS pro neustále načítání z kanálu RSS, který bude data generovat vždy aktuálně z DB a nebude uložen jako již vygenerovaný soubor/obsah (např. každý den ráno).

Názory a doporučení uvítám, protože jsem se o tomto nikde nedočetl.

Moderátor Chamurappi: Vůbec nechápu, co to dělá v kategorii „O Jak psát web“. Přesouvám…
xmark
Profil
Jak moc může dojít k zatížení webu opakovaným načítáním stránky třeba každou sekundu?
xlifer
Profil
Pokud bych takový proces spustil x-krát, tak výrazně a taky jde o to, jaký obsah bude načítán - statický nebo dynamický... Teď je otázka jakým způsobem je doporučené tedy informace přes RSS kanál publikovat z hlediska "bezpečnosti" a zátěže. Je tedy lepší soubor generovat přímo na každý požadavek "naostro" nebo v intervalech (1x za den,ap.) do souboru (tento způsob mi přijde velice vhodný) ?
Aleš Náprstek
Profil
Já bych RSS vytvářel statický. A nově bych ho generoval pokaždé, když se mají změnit data publikovaná přes RSS.
xmark
Profil
A já bych o statickém začal uvažovat, kdyby se generoval 1000x denně a víc.
xlifer
Profil
xmark:

Ale to je právě z rozporem názoru na který se ptám? Když bud chtít, tak můžu nějaký kanál začít číst 2.000x krat.... nevím jestli byla pochopena moje myšlenka zneužití, resp. bezpečnosti?
xmark
Profil
xlifer:
Ne, teď už nevím, na co se ptáš. RSS je soubor jako každý jiný. Když budu chtít zaútočit na server, můžu si opakovaně tahat rss nebo jakýkoliv jiný soubor. Při určité zátěži to začne dělat problémy, ano. Ale jestli chceš uvažovat o tom, jaká je to zátěž pro php a databázi, tak bych odhadl, že na většině webů bude úvodní stránka znamenat větší zátěž, protože víc dotazů do db a ve většině případů i větší objem dat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0