Autor Zpráva
majo80
Profil *
Mám skomprimovanú zálohu GZ ktorá má veľkosť cca 400MB (po rozbalení 2,5GB).
Pre importovanie do DB používam BigDump ale narazil som na jeden problém. Importovanie sa zastaví v momente ak sa databáza naplní 1GB dát, t.j. 1,5 GB sa neimportuje. BigDump mi nevypíše žiadnu chybu ani informáciu (iba text:
BigDump: Staggered MySQL Dump Importer v0.32b

Processing file: http://www.xxx.sk/dump/zaloha.sql.gz

Starting from line: 1

).

Neviete čím to môže byť spôsobené?
Kajman_
Profil *
A nic jiného jste nezkoušel použít? Klasický mysql klient nebo adminer puštěný na sql souboru nahraném přes ftp?
majo80
Profil *
Napr. v phpMyAdmin nie je možné nahrať tak veľkú zálohu (tuším len do 50MB súbor). Adminer idem vyskúšať.
shaggy
Profil
majo80:
Voľakedy som používal bigdump, ale netuším aké veľké súbory to zvládne.
majo80
Profil *
Neviem ako mám v Adminer-i nahrať súbor zálohy, pretože ten je na inom servery ako spustený adminer.
majo80
Profil *
shaggy:
ten som použil aj ja ale tam vznikol ten problém že importovalo iba prvých 1 GB
shaggy
Profil
majo80:
Sorry, ja som slepý. Som si prečítal tvoj príspevok a nejak som preskočil ten bigdump.
xmark
Profil
majo80:
Co ti brání rozdělit ten soubor na třetiny?
majo80
Profil *
xmark:
Pretože ten sql súbor je po rozbalení veľký (2,5 GB) a upravovať (teda označiť a vystrihnúť časť) je technicky dosť náročné na výkon PC.
xmark
Profil
majo80:
Pretože ten sql súbor je po rozbalení veľký (2,5 GB) a upravovať (teda označiť a vystrihnúť časť) je technicky dosť náročné na výkon PC.

Takže radši budeš pár dní hledat (pravděpodobně neexistující) řešení via server, než abys to za půl hodiny rozsekal u sebe?
Mimochodem teď jsem si vzpomněl, že na fóru pspadu byla řeč o velkých souborech a někdo tam místo pspadu doporučoval něco vhodnějšího. už nepamatuju, je to dávno, ale dalo by se tam na to doptat. Možná ultraedit nebo tak nějak.
majo80
Profil *
A potom ešte som neprišiel na to ako tie rozsekané sql súbory skomprimujem do .gz archívu.
xmark
Profil
phpmyadmin umí dekomprimovat gzip, bzip2, zip.
Ale kdybys trval na formátu .gz, použij vyhledávač.
Kajman_
Profil *
majo80:
Neviem ako mám v Adminer-i nahrať súbor zálohy, pretože ten je na inom servery ako spustený adminer.

Musíte nahrát soubor i adminer na stejný server (a ten server musí mít povolený přístup do cílové db) a do stejného adresáře. Soubor musíte přejmenovat na adminer.sql.gz, pak bude dostupný v SQL příkaz - Ze serveru.
jrm
Profil
phpMyAdmin umí exportovat tabulku s definovaným počtem řádků od určitého řádku tabulky. Tak provedu export jedné tabulky navíckrát a podobně provedu import stažených exportů např. na localhostu, kde si zálohuju...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0