Autor Zpráva
jirivo
Profil *
Mám obecný dotaz ohledně rozsáhlejších databází. Může počet záznamů, které přesahují třeba počet tisíce záznamů v jedné tabulce výrazně ovlivnit rychlost výpisu dat? Zajímalo by mě jak to třeba funguje u databáse csfd.cz, kde u jednoho filmu je i 30 000 hodnocení - to mají jednu tabulku pro hodnocení, ve které jsou všechny záznamy o hodnocení u jednotlivých uživatelů ke všem filmům? To pak musí v jedné tabulce být milion záznamů. Nebo je to řešené jinak? Jsem teprve začátečník a vytvářím spíše méně rozsáhlé databáze a tohle mě docela zajímá, kolik taková databáze pak třeba zabírá megabytů nebo jestli se takové databáze dají provozovat na webhostingu. Máte s tím někdo zkušenosti?
Kajman_
Profil *
Ano dává se to do jedné tabulky. S využitím indexů jsou klasické operace (vypsání hodnocení jednoho filmu, nebo jedním uživatelem) svižné. Při větších zátěžích se ještě přidává cache často používaných stánek nebo jejich částí. Třeba tato diskuse má všechny příspěvky (tuším 3/4 milionu) také v jedné tabulce a výpis jednoho vlákna je svižný. Databáze jsou navrhovány tak, aby to zvládly.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: