Autor Zpráva
Vojtan
Profil *
Mám mysql databázi s dvěma tabulkami, v jedné jsou události (výlety, akce apod.) a v druhé jména osob a já potřebuji aby při výpisu určité akce se mi vypsali všechny osoby, které byli na akci přítomni, ale přitom to jméno osoby bude jako link, který odkáže na profil toho člověka (v tabulce osob je sloupec popis, fotografie apod.). Jak nejlépe můžu vyřešit zápis hodnot do tabulek - asi je blbý do jednoho sloupce tabulky akce vypsat všechny id přítomých lidí z druhé tabulky a pak to přes php nějak oddělovat, nebo je lepší vytvořit třetí tabulku, kde se budou zadávat id akcí a id přítomných?

Děkuji za pomoc
Petr__
Profil *
Nejvhodnější je vytvoření té třetí tabulky s id akce a id přitomné osoby.
Petr__
Profil *
Vojtan:
ale přitom to jméno osoby bude jako link, který odkáže na profil toho člověka (v tabulce osob je sloupec popis, fotografie apod.)
Aha, zřejmě nechápete to spojení tabulek. Dejme tomu, že máte takovéto tabulky:
akce (id, nazev, datum, ...)
osoby (id, jmeno, prijmeni, ...)
ucast (akce_id, osoby_id)

Pak na stránce s výpisem konkrétní akce (jejíž id získáte z URL přes GET) vypíšete účastnící se osoby třeba takto:
"SELECT id, jmeno, prijmeni FROM osoby JOIN ucast ON osoby.id=ucast.osoby_id WHERE akce_id = '".$_GET['id_akce_z_URL']."' "

Získáte seznam osob (i s jejich id, to pak můžete použít třeba do odkazu na jejich profil, nebo jakkoliv jinak) kteří byli na akci s daným id.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0