Autor Zpráva
BuGeR
Profil
Zdravím,
potřeboval bych napsat mysql dotaz, který by seřazoval články podle hodnocení.
Hodnocení ukládam do tabulky ratings:
id, item, ip, vote
(ve sloupci vote, je hodnocení od 1 do 10; item==id článku)
a tabulka na članky:
id, title.

Je to zdarma - jen pro dobré duše :-) .. odpovědi pište prosím hned tady (pokud to moderátorum nebude samozřejmě vadit :P )

Moderátor Joker: Původní titulek „Napsani mysql dotazu - zdarma“ byl psaný stylem zakázky. Podle mě to je normální dotaz, takže jsem upravil titulek a nechávám v databázích.
jenikkozak
Profil
pokud by všichni uvažovali jako ty, tak tu nejsou žádné kategorie potřeba, budou stačit jen Práce a zakázky. Prosím nějakého moderátora s dobrou duší o přesun do Databází.
Seriál o více tabulkách začíná na linuxsoftu 20. dílem.
Když už sem píšu, zkusil bych
SELECT članky.title FROM članky LEFT JOIN ratings ON članky.id=ratings.item ORDER BY AVG(ratings.vote) DESC
A kdyby to nešlo, tak bych si řekl, že to mám blbě. :D
BuGeR
Profil
jenikkozak:
Víš, kdybych to napsal do jinačí kategorie, tak mě všichni zbombardujou, že to patří do Prácí a zakázek :-)
Kajman_
Profil *
Bez group by clanky.id to nepůjde.
BuGeR
Profil
jenikkozak:
Ten tvůj příkaz nefunguje, nevypíše to nic.
Joker
Profil
<mimo-téma>
jenikkozak:
pokud by všichni uvažovali jako ty, tak tu nejsou žádné kategorie potřeba, budou stačit jen Práce a zakázky.
V tom je rozdíl. Práce a zakázky jsou pro ty, kdo nechtějí problém sami řešit, ale chtějí hotové řešení. Ty další kategorie pro ty, kdo chtějí problém vyřešit sami, ale potřebují poradit.
Řekl bych to takhle: „Stačí tazateli místo přesného konkrétního řešení návod nebo vzor, který by už aplikoval sám?“
Ne → Práce a zakázky, Ano → Ostatní kategorie

Tohle konkrétní vlákno mi přijde jako ten druhý případ, jen je to formulované stylem jako zakázka.
</mimo-téma>

Upravím titulek vlákna, ale podle mě je ve správné sekci.
jenikkozak
Profil
BuGeR:
Doplň k němu to, co napsal Kajman.

Joker:
Jen pro upřesnění: Toto téma bylo původně v Pracích a zakázkách. Moderátora s dobrou duší jsem přivolal, aby to přesunul do Databází. Což se stalo, jen tam zůstala ta má tři emka. Nyní jsou spokojeni všici.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0