Autor Zpráva
fojcek
Profil *
Dobry den, mam na svem serveru moznost vyuzivat databazi SQL, ale musim za ni platit. Yuhů se na stránkách jakpsatweb.cz zminuje o tom, ze je mozne pouzit jako databazi treba i soubor MIcrosoftExcelu, neni to pry ale pohodlne. Nevadi, stejne bych rad vedel, jak se to da udelat, nebo zda existuje nejaka jina moznost (program v PHP) ktery mi umozni ukladat a ziskavat data ze souboru primo na serveru, jako by se jednalo o databazi SQL, bez nutnosti neco na server instalovat (je to freeweb, takze by mi to asi neumoznili). Zkousel jsem jiz experimentovat se zapisem a ziskavanim dat ze souboru, zapis sam problematicky neni, potom ovsem nastava problem kdyz chci vypsat jen nektere radky (ktere neco specifickeho obsahuji) a seradit vysledek podle cisla nebo abecedy.
Dekuji predem za radu.
Alphard
Profil
Možná SQLite. Ze zbytku bude výběr problematický. V PHP lze relativně pohodlně pracovat s XML nebo poli, která se serializují do souboru, samozřejmě to nelze srovnávat s databází a při určitém objemu dat se to stane naprosto nepoužitelné. Na xls jako alternativu doporučuji v PHP zapomenout.
Celkově bych se podíval po jiném hostingu, databáze je samozřejmost.
fojcek
Profil *
Na tom mem hostingu je zase dobre, ze mam prakticky nelimitovanou kapacitu webu. No, asi limitovana bude (HDD serveru) ale uz jsem tam jednou nacpal i jedno cele DVD aby si ho kamarad mohl stahnout. Taky to ze majitel je muj znamy a muzu si byt jisty, ze se mi v tom nebude hrabat a hledat choulostive informce. Zkousel jsem se dozvedet zaklady o SQLite, zjistil jsem ze ma shodnou syntaxi jako MySQL, to je velmi sympaticke, jen ted teda nevim, do jake slozky na serveru nahrat ty soubory, jestli je to jedno, a jak se k tomu treba pripojim, nebo zda je po kazdem prikazu musim includovat soubor ktery ho provede .... Diky moc za pripadne rady.
Radek9
Profil
fojcek:
Pokud ten server SQLite podporuje, tak jednoduše vytvoříš nějaký soubor, pomocí .htaccess ho zablokuješ (aby ho nikdo nestáhl) a potom pracuješ s sqlite_* funkcemi v PHP.
Darker
Profil
Jak radí Alphard. Používám XML, ale není to stavěné na více jak jeden přepis za sekundu. Ani náhodou.
fojcek
Profil *
Radek9:
Diky. Az na to ze nemuzu pouzivat .htaccess (spravce serveru je paranoidni).
Mozna by mi to mohl nastavit on v htpd.conf (???)
sqlite funkce jsou jiz primo v PHP? Tak to budu muset vyzkouset.

Darker:
Jak to je v xml, neni na to nejaka (pokud mozno Ceska) prirucka? Dik.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0