Autor Zpráva
Romco
Profil *
Ahoj, chtěl se vás zeptat jen teoreticky na poddotazy. Pročítám si je na portálu linuxsoft.cz <http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=877> a moc jsem neporozuměl větě, kde se píše o jejich nevýhodách: „ Dotaz s poddotazy může být někdy trochu nevyzpytatelný. Když se například zapletete s hodnotami NULL, může s tím být docela legrace.“
Můžete mi to nějak prosím vysvětlit?
+ Kdybyste připojili nějaké vaše názory z praxe o výhodách a nevýhodách poddotazů, byl bych moc rád.
Děkuji
TomášK
Profil
Mohl by tě zajímat článek na rootu http://www.root.cz/clanky/korelovane-vnorene-dotazy-nepouzivat-a-nahradit/, případně i další články z toho seriálu.
Romco
Profil *
Děkuji, podívám se to (na root jsem se zatím nedíval).

Ale jak jsem tak hledal další výhody a nevýhody poddotazů, narazil jsem na jeden starší článek na myego.cz. Neřeším vůbec smysl toho článku je už hodně starý, spíše mě tam zarazila jedna ukázka resp. její oprava. Autor tam napsal poddotaz s funkcí MAX() a čtenáři tento zápas zkritizovali a přepsali do klasického dotazu. Ať na to koukám jak na to koukám, v tom klasickém dotazu to je podle mne blbost a nemůže to fungovat (omlouvám za ta slova). Z takovéhoto jednoduchého dotazu, při použití GROUP BY, nezískám nikdy maximální hodnotu z celé tabulky. Nebo se platu?
TomášK
Profil
Romco:
V té době ještě MySQL neumělo poddotazy, což je zřejmě jeden z důvodů kritiky. V diskuzi jsem po zběžném prohlédnutí našel dotaz s GROUP BY a s LIMIT, ani jeden z nich nedělá totéž, co původní dotaz.
Kajman_
Profil *
Romco:
Dotazy pište, jak Vám to přijde přehledné. Přepisování z poddotazů na spojení nebo opačně začněte řešit, až budete vědět, že je to potřeba. Prostě na stránky kam chodí třeba jen 500 návštěvníků denně a jsou svižné se několikaprocentní optimalizování nevyplatí.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0