Autor Zpráva
Onecar
Profil
Zdravím,

po dni provozu mého testovacího scriptu došlo k zapsání 240 kB dat. V PHPMyAdminu jsem zjistil, že dost z toho je jaksi "navic", proto jsem tabulku optimalizoval. Výsledná velikost po optimalizaci je 170 KB, což je dle mého názoru více než slušné.

Otázkou však je, co ta optimalizace vlastně dělá konkrétně, nerad bych o data přicházel. Řádků je v tabulce řádově několik tisíců a manuální kontrola "bajoko" nepřichází v úvahu. Nenajde se někdo zkušenější kdo poradí?
DJ Miky
Profil
Manuál doporučuje použití OPTIMIZE TABLE po každém větším zásahu do tabulky (např. smazání většího množství dat nebo výraznější změna dat ve sloupcích varchar, text apod.), jednoduše řečeno jde o jakousi defragmentaci tabulky (podobně, jako se dají defragmentovat soubory), optimalizují se klíče a volné místo, takže to může přinést zlepšení výkonu. Žádná data se při tom nemění, takže o data určitě nepřijdeš.

Laicky řečeno to můžeš přirovnat třeba ke kartotéce, kde máš jednotlivé záznamy zpřeházené, a ty je zase zpátky srovnáš podle abecedy. Záznam podle jména pak nalezneš rychleji a jednodušeji.
Onecar
Profil
Bezva, díky moc. Nastavím to na CRON s opakováním co 24 hodin.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0