Autor Zpráva
Johnyho
Profil *
Zdravím,

rád bych se zeptal co je dle vašich názorů a zkušeností lepší. Situace je zhruba takováto, vytvořím článek (přidá se záznam do tabulky v MySQL databázi) dále k tomuto článku chci přidávat komentáře, přepoklad je že komentářu i článků bude vysoký (opravdu vysoký) počet. Je lepší ukládat si všechny komentáře do jedné tabulky s cizím klíčem daného článku? Když pak budu chtít zobrazit jeden článek, bude se prohledávat velké množství komentářu a kontrolovat jestli k danému článku patří nebo ne. Nebo je lepší pro každý článek vytvořit vlastní tabulku pro komentáře? Když budu chtít zobrazit článek v tomto případě, pak pouze vypíšu všechny komentáře z tabulky pro to určené.
Kajman_
Profil *
Jednu tabulku pro všechny komentáře. Dobře vytvořené indexy zajistí to, že takové dotazy budou rychlé.
David1256
Profil
Z hlediska rychlosti výpisu dat bude jistě rychlejší pro každý článek vytvořit novou tabulku.
Kajman_
Profil *
David1256:
Máte k tomu nějakou odbornou literaturu, která Váš názor potvrzuje?

Já jen v jedné narazil, že měli víc tabulek (pár tabulek archivu a aktuální záznamy) a na celek mohli přistupovat jako na merge tabulku. Ale to bylo z důvodů mnoha moc miliónů řádků a mnohem nižšího počtu dotazů na stařší data (která se už prakticky neměnila).

Ale v tomhle případě moc nevěřím, že bude znatelně rychlejší vypsání jedné ze sto tisíc podobných tabulek než vzít s pomocí indexu komentáře ke správném článku.
David1256
Profil
Kajman:
Ano, máte nejspíš pravdu. Jsem se nad tím nezamyslel důkladně.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0